Drugi podbródek: jak go zlikwidować?

Drugi podbródek to wstydliwy problem i częsty kompleks wielu osób, wbrew stereotypom nie tylko otyłych. Może powstać z wielu powodów, między innymi przez dojrzały wiek, utrzymywanie nieprawidłowej postawy lub szybką utratę wagi. Istnieją różne ćwiczenia na drugi podbródek oraz profesjonalne zabiegi, pozwalające szybko pożegnać się z tym problemem. 

Drugi podbródek wywołuje kompleksy. Co robić?

Problem z podwójnym podbródkiem bardzo często wywołuje wstyd i kompleksy. Pojawia się zarówno u osób otyłych, jak i szczupłych, młodych i dojrzałych oraz u stosujących zbilansowaną dietę. Powodem powstawania drugiego podbródka może być otyłość, ale też uwarunkowania genetyczne, charakterystyka budowy twarzy, nadmiar ciężkiej i zwiotczałej skóry, pozostałej po odchudzaniu lub nieprawidłowa pozycja szyi i głowy, związana z częstym pochylaniem się nad smartfonem czy komputerem (to częsta przyczyna występowania drugiego podbródka u młodych osób). Efektem jest nieestetyczny nadmiar skóry pod brodą, widoczny z boku i przodu twarzy, a przez to właściwie niemożliwy do ukrycia. Chcąc więc walczyć z tym kompleksem, trzeba wykonywać regularne ćwiczenia na drugi podbródek lub sięgnąć po pewne i skuteczne profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. 

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

  • Wykonuj ćwiczenia na drugi podbródek, wzmacniając mięśnie szyi oraz dolne partie twarzy. Jedną z najprostszych czynności jest oparcie się o ścianę i obracanie delikatnie głowy w lewą i prawą stronę oraz podnoszenie i opuszczanie głowy, przy jednoczesnym napinaniu mięśni szyi. 
  • Korzystaj z masaży odcinka szyjnego oraz samego podbródka – masaż pomoże ujędrnić skórę, poprawiając krążenie i wzmacniając mięśnie. Nie należy jednak oczekiwać natychmiastowych efektów, jest to raczej czynność, która powtarzana regularnie, przez dłuższy okres czasu przyniesie korzyści.
  • W walce z drugim podbródkiem z całą pewnością pomogą Ci zabiegi medycyny estetycznej, modelujące owal twarzy i pozwalające wyszczuplić podbródek oraz nadać mu pożądany kształt. Jest to rozwiązanie, które przyniesie szybkie i długotrwałe efekty.
  • Z bardziej doraźnych metod ukrywania problemu drugiego podbródka możesz spróbować zastosować specjalny makijaż, oparty na technikach konturowania twarzy oraz dobrać odpowiednią do kształtu twarzy fryzurę, w jak największym stopniu pozwalającą ukryć podwójny podbródek. 

Drugi podbródek u mężczyzn

Problem podwójnego podbródka pojawia się u obu płci i jest tak samo uciążliwą oraz wstydliwą sprawą, można jednak zauważyć pewne różnice w sposobach doraźnego radzenia sobie z tym kompleksem. Przede wszystkim kobiety mogą korzystać z technik makijażowych i dobierania odpowiednich fryzur, na co raczej nie decyduje się płeć przeciwna. Drugi podbródek u mężczyzn natomiast często jest ukrywany poprzez bujny zarost, co bywa nawet bardziej skutecznym kamuflażem. Podobnie jednak jak makijaż, nie jest to rozwiązanie problemu, a jedynie sposób na jego ukrycie. Chcąc usunąć drugi podbródek, należy sięgnąć po pomoc doświadczonego specjalisty i zdecydować się na jeden z polecanych przez niego zabiegów.  
Jakie zabiegi na likwidację drugiego podbródka polecają specjaliści?

Zabiegi na pozbycie się drugiego podbródka:

  • Accent Prime – zabieg modelowania twarzy z wykorzystaniem połączenia ultradźwięków i fali radiowych zapewnia szybkie i trwałe efekty. Jest to zupełnie bezbolesny sposób na likwidację drugiego podbródka. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jest w pełni bezpieczny i przebiega komfortowo. Dzięki wykorzystaniu wysokiej częstotliwości energii fali radiowych, dochodzi do ujędrnienia i poprawienia gęstości skóry, co przywraca jej młody wygląd. 
  • SonoQueen: lifting twarzy i ciała – nowoczesny i bezinwazyjny zabieg, wykorzystujący technologię ultradźwiękową, pozwala zredukować drugi podbródek i cieszyć się jędrną, gładką skórą. Podczas zabiegu skupiana jest energia, docierająca jednocześnie do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Z tego bezbolesnego zabiegu mogą korzystać osoby w każdym wieku, widocznie redukując drugi podbródek. 
  • Endermologia – zabieg z wykorzystaniem Endermolab LPG w naturalny sposób pobudza stymulację tkanki łącznej, skutecznie pomagając w walce z wiotką skórą twarzy i ciała. To w pełni bezpieczny, nieinwazyjny sposób na wyszczuplenie podbródka i lifting twarzy. Zabieg można też stosować na ciało w celu wyszczuplenia, wymodelowania i ujędrnienia sylwetki.
  • ClearLift – zabieg, wykorzystujący pierwszy na rynku medycznym, nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch. Jest praktycznie bezbolesny i poza lekkim zaczerwienieniem skóry nie wywołuje żadnych zmian skórnych. Dzięki temu może być wykorzystywany przy delikatnych częściach ciała, jak klatka piersiowa czy szyja, gdzie skutecznie poprawia jędrność, redukuje zmarszczki i pozwala modelować owal twarzy. 

CZYTAJ TAKŻE: Lwia zmarszczka: co to jest? >>>