Popękane naczynka krwionośne

Pękające naczynka

Pękające naczynka nazywane także „pajączkami” są nieestetycznym defektem pojawiającym się najczęściej na skórze twarzy, nóg i dekoltu i są problemem znacznie częściej dotykającym kobiet niż mężczyzn. Same w sobie nie są dolegliwością natury medycznej natomiast nie należy ich ignorować, gdyż mogą one być zapowiedzią pojawienia się w przyszłości żylaków kończyn dolnych.

Pękające naczynka- przyczyny

Naczynka krwionośne mogą pękać z wielu różnych przyczyn.  Bardzo duże znaczenie mają tu uwarunkowania genetyczne. Jeśli któryś z rodziców zmagał się z tym problemem istnieje niestety bardzo duże ryzyko, że i dziecko w przyszłości będzie miało skłonność do pękających naczynek. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu pajączków jest nadwaga oraz brak ruchu i długotrwałe stanie lub siedzenie. Przebywanie kilka godzin w niezmienionej pozycji powoduje, że krew zaczyna zalegać zwiększając tym samym ciśnienie w żyłach a w konsekwencji poszerzenie naczyń.

Dość często pękające naczynka są problemem kobiet w ciąży. Wynika to z faktu, że w tym okresie zwiększa się ilość krwi w organizmie a naczynia powiększają się i stają bardziej widoczne.

Pękające naczynka- leczenie

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też osoby zmagające się z pękającymi naczynkami powinny stosować do codziennej pielęgnacji preparaty przeznaczone do cery nadwrażliwej lub naczyniowej zawierające w składzie witaminę K. Warto również wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę C, która potrzebna jest do produkcji kolagenu a ten z kolei wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych. Co jeszcze można zrobić aby naczynka nie pękały? Ruszać się! Na basenie, na świeżym powietrzu, ćwicząc w domu przed telewizorem- forma aktywności nie ma tutaj znaczenia, najważniejsze aby o niej nie zapominać i ćwiczyć regularnie. Na pewno wpłynie to na poziom endorfin ale również znacząco usprawni krążenie i wzmocni naczynia krwionośne.

Pękające naczynka- zabiegi

Medycyna estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta i oferuje zabiegi, które w skuteczny sposób pozwalają zmniejszyć widoczność pajączków lub nawet całkowicie je zlikwidować.

Bardzo skutecznym urządzeniem do zamykania naczynek na twarzy jest laser Dye-Vl. Laser emituje światło pulsacyjne z przedziału 500 do 600 nm bedące najbezpieczniejszą wiązką światła dla skóry. Terapia przynosi najlepsze z możliwych efekty a ryzyko uszkodzenia naskórka jest w zasadzie niemożliwe. Zabieg polega na kontrolowanym, termicznym uszkodzeniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina.

Kolejnym laserem dającym doskonałe rezultaty w likwidowaniu pękających naczynek na nogach jest laser neodymowo-yagowy. Głowica lasera wytwarza światło o długości fali 1064 nm. oraz o długim czasie pulsowania. Dzięki takim parametrom możliwa jest głęboka penetracja wewnątrz tkanek a tym samym wysoka skuteczność w zamykaniu nawet dużych zmian naczyniowych na nogach

Doskwierają Ci pekające naczynka? Sprawdź naszą ofertę zamykania naczynek i umów sie na wizytę.