Usuwanie cellulitu Warszawa – zabiegi

Usuwanie cellulitu falą akustyczną przy użyciu aparatu Cellactor polega na wykorzystaniu działania fal akustycznych o wysokiej energii wytwarzanych za pomocą dwóch przyrządów – głowic planarnej i radialnej, których działanie można łączyć podczas jednego zabiegu redukcji cellulitu.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje razem z obrzękowo – włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Tkankę tłuszczową tworzą adipocyty, czyli inaczej komórki tłuszczowe. Adipocyty mogą w znacznym stopniu zwiększać swoją objętość, co ogranicza mikrokrążenie krwi i limfy. Przy aktywnym trybie życia mięśnie „pracują”, napinają się, a jednocześnie masują tkanki, poprawiając mikrocyrkulację limfy. Natomiast siedzący tryb życia, brak regularnych ćwiczeń i zła dieta prowadzą do osłabienia organizmu na różnych płaszczyznach, w tym do pogorszenia odprowadzania produktów przemiany materii, co między innymi objawiać się może poprzez powiększającą się tkankę tłuszczową.

Komórki tłuszczowe ulegają znacznemu powiększeniu, co zaburza prawidłowe krążenie krwi i prowadzi do efektu nazywanego „pomarańczową skórką“, objawiającą się jako zgrubienia i wgłębienia na skórze, w różnych częściach ciała. Cellulit najczęściej występuje na brzuchu, pośladkach, udach, choć może pojawić się niemal we wszystkich okolicach ciała. Zdarza się, że u osób, u których pojawia się cellulit, występuje również wrażenie, że ciało jest ociężałe, a kończyny nadmiernie napięte. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Mogą pojawiać się również rozstępy brzucha czy pośladków, a także obrzęki i mrowienia.

Przyczyny powstawania cellulitu

Istnieje wiele przyczyn powstawania „pomarańczowej skórki” oraz tkanki tłuszczowej. Kluczowymi są:

●       siedzący tryb życia,

●       zaburzenia hormonalne,

●       noszenie obcisłych ubrań,

●       stres i przepracowanie,

●       zła dieta,

●       zbyt gorące kąpiele,

●       częste noszenie butów na wysokim obcasie.

Cellulit dotyka najczęściej kobiety w czasie ciąży oraz pokwitania. Objaw „skórki pomarańczowej” pojawia się także u dziewczyn w okresie dojrzewania. Może występować też u mężczyzn, a nawet u dzieci, choć zdecydowanie rzadziej.

Zabiegi na redukcję cellulitu

Istnieją różne metody usuwania cellulitu. We wczesnej fazie, kiedy skórka pomarańczowa dopiero się rozwija i jest ledwo widoczna, to zwalczanie jej jest stosunkowo proste i możliwe do wykonania domowymi sposobami. Stosować można np. kosmetyki antycellulitowe czy masaże, jednak największą uwagę powinno się zwrócić na odpowiednią, zdrową dietę oraz aktywny tryb życia, czyli naturalny sposób na wymodelowanie sylwetki i zdrową skórę.

Profesjonalne zabiegi na cellulit są polecane przede wszystkim, gdy cellulit jest już w wyższej fazie zaawansowania, jednak stosować można je nawet w odpowiedzi na pierwsze zgrubienia na skórze. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej możemy korzystać z wielu skutecznych rozwiązań usuwających cellulit. Zabiegi przeprowadzane przez specjalistów przynoszą szybkie i wysoce zadowalające efekty. Do jednych z nich należy likwidacja cellulitu falą akustyczną przy użyciu aparatu Cellactor.

Celullit: Warszawa – jaki zabieg warto wybrać?

Stosowany w Klinice Murano Cellactor należy do najskuteczniejszych zabiegów w walce z pomarańczową skórką. Pozwala rozwiązać nie tylko problemy z cellulitem, ale także inne defekty kosmetyczne i dermatologiczne, takie jak blizny czy opuchlizna, dając długotrwałe efekty. Cellactor ujędrnia skórę i poprawia krążenie krwi, jest skuteczny przy poprawianiu elastyczności skóry oraz modelowaniu sylwetki.

Wskazania do stosowania Cellactora:

●       modelowanie sylwetki,

●       zwalczanie (redukcja) cellulitu,

●       poprawa elastyczności skóry,

●       poprawa jędrności tkanki łącznej,

●       redukcja rozstępów np. po przebytej ciąży,

●       wyrównywanie nierówności po przebytej liposukcji,

●       redukcja i rozbicie tkanki tłuszczowej.

Usuwanie cellulitu: Warszawa – przed zabiegiem

Powiększone komórki tłuszczowe skumulowane są pod powierzchnią skóry. Pozbawione elastyczności włókna wertykalnej tkanki łącznej nie rozciągają się na okolicznej tkance tłuszczowej.

W trakcie zabiegu redukcji cellulitu

Zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny. Rozpoczyna się od nałożenia żelu na okolicę poddaną zabiegowi. Następnie przykładana jest specjalna głowica, która emituje falę akustyczną, która redukuje cellulit. Fala akustyczna charakteryzuje się wysoką amplitudą ciśnienia. Uwalnia zawartość komórek tłuszczowych, które ulegają wchłonięciu i wydaleniu w procesach metabolicznych. Powoduje rozluźnienie tkanki łącznej, zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych oraz poprawę cyrkulacji krwi. Skóra staje się gładsza, wyrównana, poprawia się jej napięcie i elastyczność.

Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej – wskazania po zabiegu

Zabiegi na cellulit nie wymagają szczególnego okresu rekonwalescencji. Wskazane jest picie dużych ilości wody, utrzymanie zbilansowanej diety oraz aktywność fizyczna. Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry.

Aby terapia była skuteczna, należy wykonać min. 6 zabiegów, raz w tygodniu. Najlepsze efekty zabiegu likwidacji cellulitu uzyskuje się poprzez łączenie w trakcie jednej procedury różnych technologii, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.