Usuwanie rozstępów Warszawa – zabiegi

Usuwanie rozstępów Warszawa – zabiegi

Rozstępy to rodzaj blizn pojawiających się na powierzchni skóry. Przybierają one postać równoległych, wrzecionowatych pasm, na początku są koloru czerwonego a wraz z upływem czasu jaśnieją i stają się białe.

Rozstępy – przyczyny

Za główną przyczynę ich powstawania podaje się upośledzenie fibroblastów – włókien odpowiedzialnych za elastyczność, jędrność i napięcie skóry. Powstawanie rozstępów związane jest z nadmiernym rozciągnięciem się skóry, które może być związane z szybkim wzrostem wagi, budowaniem masy mięśniowej czy też w przypadku kobiet z szybko rosnącym ciążowym brzuszkiem. Większość kobiet wstydzi się swoich rozstępów, jednak jest to problem, z którym borykają się nie tylko kobiety. W związku ze zmianami sylwetki, skóra nie nadąża z produkcją wystarczającej ilości włókien kolagenowych, staje się cienka a w konsekwencji pęka. Najczęściej rozstępy pojawiają się na pośladkach, udach, brzuchu, ramionach i piersiach.

Największą skłonność do rozstępów mają:

 • osoby o częstych wahaniach wagi,
 • kobiety w ciąży,
 • kulturyści,
 • osoby otyłe,
 • osoby przyjmujące leki steroidowe,
 • osoby z predyspozycjami genetycznymi,
 • osoby cierpiące na zaburzenia gospodarki hormonalnej,
 • młodzież w okresie dojrzewania.

Redukcja rozstępów – kiedy zgłosić się na zabieg?

Tworzenie się rozstępów przebiega w dwóch fazach. Podczas fazy zapalnej na skórze można zauważyć powstawanie zmian przyjmujących początkowo barwę ciemnoczerwoną, późnej natomiast siną. Możliwe jest również wystąpienie obrzęku. Etap ten może trwać do sześciu miesięcy. Drugą fazą jest faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i przyjmują swoją końcową formę.

Leczenie rozstępów przynosi najlepsze efekty, gdy zostaje podjęte w pierwszych etapach fazy zapalnej. Zabiegi laserowego usuwania rozstępów przeprowadzane w tym okresie przynoszą najlepsze efekty. Należy pamiętać, że rozstępy nie są niebezpieczne dla zdrowia.

Rozstępy – zabiegi i ich efekty

Odpowiednia pielęgnacja skóry, i proste zabiegi wykonywane w zaciszu domowym mające na celu nawilżenie i odżywienie skóry to pierwszy i podstawowy krok do walki z rozstępami. Czasem jednak to nie wystarcza i konieczne jest oddanie się w ręce specjalistów i nowoczesnych technologii.

Dotychczas nie wymyślono jeszcze cudownego zabiegu, który pozwoli na całkowite pozbycie się rozstępów. Istnieją jednak zabiegi laserowego usuwania rozstępów, dzięki którym można poprawić kondycję skóry – a co za tym idzie rozjaśnić, spłycić i zmniejszyć widoczność rozstępów. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia. Metoda ta polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla w miejscach występowania rozstępów. Wstrzyknięty gaz rozszerza naczynia krwionośne poprawiając tym samym odżywienie i dotlenienie komórek. Dwutlenek węgla wywołuje delikatny stan zapalny, który rozpoczyna proces produkcji kolagenu i elastyny. Efektem tej metody po zakończeniu terapii jest wygładzona, odżywiona i sprężysta skóra.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy można usunąć różnego typu laserami. W naszej Klinice Murano usuwanie rozstępów wykonujemy głownie wykorzystując obecnie najnowocześniejszy laser, jakim jest Discovery Pico.

Usuwanie niechcianych rozstępów – laser Discovery Pico

Rozstępy choć bez wątpienia niekorzystnie wpływają na wygląd skóry to są zjawiskiem bardzo powszechnym. Ich upośledzenie powoduje, że włókna stają się mniej odporne na rozciąganie w następstwie czego dochodzi do ich zerwania, a w konsekwencji powstania rozstępów na skórze.

Laser frakcyjny do usuwania rozstępów

Kolejną bardzo skuteczną w leczeniu rozstępów technologią jest wykorzystanie lasera frakcyjnego. Światło lasera w kontrolowany sposób powoduje na skórze termiczne mikrouszkodzenia, tkanki rozpoczynają proces regeneracji polegający na produkcji włókien kolagenowych. Podobnie jak w przypadku karboksyterapii należy wykonać serię kilku zabiegów. W finalnym efekcie rozstępy będą zdecydowanie jaśniejsze i mniej widoczne, a skóra poddawana zabiegowi wygładzona. Ich widoczność będzie uzależniona od stopnia zaawansowania rozstępów.

Lekarz medycyny estetycznej najczęściej zastosuje intensywną terapię na rozstępy, w tym serię zabiegów i używanie różnych kremów po zabiegu. Okres rekonwalescencji trwa około 10 dni. Niezależnie od stopnia zaawansowania zmian, pierwsze efekty zobaczymy w ciągu 4-6 tygodni. Laser frakcyjny CO2 może być stosowany do leczenia całego ciała.

Usuwanie rozstępów metodą laserową – umów się na zabieg w Klinice Murano.

Ile kosztuje laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów kosztuje od 400 zł do 4000 zł w zależności od użytego lasera, części ciała oraz obszaru, na jakim występują rozstępy.

Zabieg laserowej likwidacji rozstępów – przeciwwskazania

W medycynie estetycznej skuteczne usuwanie blizny laserem powoduje ingerencje w teksturę skóry. Dlatego zabieg laserowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zobaczyć efekty zabiegu. Z tego powodu nie każdy może się poddać usuwaniu rozstępów tą metodą. Przeciwwskazania do laserowego usuwania rozstępów to:

 • ostre infekcje i stan zapalny w obszarze swoich rozstępów,
 • ciąża lub laktacja,
 • cukrzyca – słabo kontrolowana,
 • przewlekłe choroby skóry w stadium ostrym, łuszczyca (stadium postępujące)
 • nieleczony rak skóry lub narządu,
 • immunosupresja (HIV, leki o działaniu immunosupresyjnym)
 • stosowanie Roaccutane w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 6 miesięcy (ze względu na niebezpieczeństwo powstawania bliznowców)
 • wypełniacze stałe w obszarze zabiegowym
 • jeśli pacjent otrzymał sterydy, leczenie musi być skoordynowane z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, a pacjent musi zostać ostrzeżony o możliwym wyniku
 • zaburzenia autoimmunologiczne w fazie aktywnej
 • skłonność do nieprawidłowych blizn lub przebarwień