Trądzik różowaty, rumień

Trądzik różowaty jest bardzo powszechną chorobą skóry, która – jak sama nazwa wskazuje – objawia się rumieniem, czerwonymi plamami i krostkami. Jest to przewlekła, zapalna choroba, która obejmuje zazwyczaj środkową część twarzy, nos i policzki lub też okolice oczu (tzw. trądzik różowaty oczny). Szczególnie narażone są na niego osoby dojrzałe, głównie kobiety między 30. a 50. rokiem życia. Jest on przede wszystkim uwarunkowany genetycznie. Większe ryzyko zachorowania na trądzik różowaty mają te osoby, które cierpią na zaburzenia naczynioruchowe, łojotok, dotykają ich problemy z układem pokarmowym. Inne przyczyny to stres, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia hormonalne. Rumień również nasila się pod wpływem zwiększonej ekspozycji twarzy na słońce lub nadmiernego korzystania z sauny. Na skórę nie wpływa również korzystnie nadużywanie używek.

Jakie urządzenia mogą nam pomóc? Szczególnie polecamy laser neodymowo-yagowy, którego działanie polega na głębokim wnikaniu w uszko,dzone tkanki i emitowaniu fali światła, wytwarzającej ciepło i usuwającej chore komórki.

W Klinice Murano wykonujemy również zabieg usuwania blizn potrądzikowych. Zachęcamy do zapozniania się ze szczegółami zabiegu.