Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem" choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu

Ze względu na swoje holistyczne działanie karboksyterapia wykorzystywana jest zarówno w celach leczniczych jak również w medycynie estetycznej. Jest metodą mało inwazyjną i bezpieczną co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.

Przeciwwskazania

Dwutlenek węgla jest wysoce obojętny dla ludzkiego organizmu w związku z czym istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich ciąża oraz ciężka niewydolność nerek, płuc i serca.

Wygląd i przebieg zabiegu

Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez osobę wykonującą zabieg. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony i zaczerwieniony. U osób ze skórą naczyniową mogą pojawić się zasinienia.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Karboksyterapia to kolejny zabieg z grupy “zabiegów lunchowych”. Nie wyłącza on pacjenta z codziennej aktywności, po zakończeniu swobodnie można wrócić do pracy czy też innych zajęć. Zaleca się jednak aby przez pierwsze 4 godziny po zabiegu nie rozcierać leczonego obszaru i nie zanużać w wodzie.

Po jakim czasie możemy spodziewać się efektów? 

Zabieg jest wysoce skuteczny pod warunkiem, że wykonywany jest w seriach. Ilość zabiegów zależna jest od obszaru i stanu początkowego skóry i tak np. w celu zredukowania cieni pod oczami zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów, redukcja tkanki tłuszczowej- ok. 12 zabiegów, redukcja zmarszczek- ok. 6 zabiegów, redukcja cellulitu- ok. 8 zabiegów. Rekomenduje się wykonywanie jednego zabiegu w tygodniu.

Polecamy

W Klinice Murano dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy oryginalnego, medycznego urządzenia do karboksyterapii C.D.T. Evolution.

Polecane zabiegi:

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 200-400 zł
Wskazania zmarszczki, rozstępy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęki
Czas trwania 15-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil