Lipoliza iniekcyjna: jak długo utrzymuje się efekt?

Na zabieg lipolizy iniekcyjnej decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Jest to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, wykonywana w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. Jest to zabieg polecany w szczególności osobom, które borykają się niedużymi mankamentami w postaci niewielkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy pośladków.

Pacjenci doceniają lipolizę iniekcyjną przede wszystkim przez jej bezpieczny charakter, ponieważ ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Co ważne, do zabiegu nie trzeba się w sposób specjalny przygotowywać.

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do tkanki mieszanki specjalnie dobranych substancji, które powodują rozpuszczanie i pękanie komórek tłuszczowych. W takiej formie wędrują one do wątroby, gdzie są usuwane z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej miejsca nakłucia mogą być zaczerwienione lub obrzęknięte. Zdarza się też, że pojawiają się małe siniaki lub punktowe krwiaki. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni, a skóra staje się gładka i dostosowana do nowych kształtów.

Lipoliza iniekcyjna brzucha, twarzy, policzków

Lipoliza iniekcyjna najlepiej sprawdza się u pacjentów, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest nieduży, na przykład u szczupłych osób, które mają problem z nagromadzeniem się niepotrzebnego tłuszczu w okolicy brzucha czy pośladków. Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie jest zalecany osobom otyłym, które chciałyby możliwie szybko zredukować duże ilości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się najczęściej  w okolicy podbródka, żuchwy, karku, w okolicach pach i łopatek, na ramionach, brzuchu, pod pośladkami w wewnętrznej stronie kolan czy po obu stronach ud.

Kiedy warto wykonać zabieg lipolizy iniekcyjnej? Przede wszystkim, gdy nie jesteś zadowolona z niektórych części swojego ciała, w szczególności:

  • z podwójnego podbródka (zabieg poprawia owal twarzy);
  • z tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud czy pośladków;
  • z kształtu sylwetki;
  • z występujących na ciele tłuszczaków (zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala je zlikwidować);
  • z efektów liposukcji.

Istnieją też ważne przeciwwskazania, które nie pozwalają na wykonanie lipolizy iniekcyjnej. Należy o nich pamiętać przed wykonaniem zabiegu, informując dokładnie o faktycznym stanie zdrowia specjalistę wykonującego lipolizę. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • aktualnie trwająca miesiączka;
  • choroby nowotworowe i prowadzona chemioterapia;
  • cukrzyca;
  • padaczka;
  • choroby immunologiczne;
  • niewydolność wątroby lub nerek;
  • wszelkie aktualne i przewlekłe stany zapalne;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • alergia/uczulenie na jakikolwiek z wykorzystywanych podczas zabiegu preparatów.

Jak utrzymać efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Po przeprowadzonej lipolizie iniekcyjnej możliwe jest stracenie nawet 5 cm obwodu z miejsca, w którym została ona wykonana. Liczba sesji konieczna do zaobserwowania pożądanych efektów jest ustalana indywidualnie, jednak zazwyczaj są widoczne już po 2-3 spotkaniach. Czasami zdarza się nawet, że pacjentki widzą różnicę już po pierwszej wizycie w klinice. Poza korzyściami estetycznymi, w organizmie pacjenta po takim zabiegu poprawia się też krążenie krwi oraz metabolizm komórek skóry, dzięki czemu skóra szybciej i łatwiej się regeneruje.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa od około 15 do 40-50 minut, w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddawana modelowaniu. Zazwyczaj więcej czasu jest potrzebne w przypadku partii ciała jak brzuch czy uda, a mniej przy lipolizie okolic twarzy.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się zazwyczaj od 2 do 5 razy, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych cech skóry pacjenta. Należy zachować odstępy około 4-tygodniowe pomiędzy poszczególnymi sesjami.

Do utrzymania efektów lipolizy iniekcyjnej konieczne jest stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety oraz uprawianie regularnej aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że jest to zabieg modelowania sylwetki, a więc dopełnienia innych form dbania o wymarzony wygląd ciała. Bez zdrowego stylu życia, cieszenie się pięknym, zdrowym i jędrnym ciałem z pewnością będzie utrudnione. Po samym zabiegu należy też pamiętać o kilku zasadach prawidłowego postępowania:

  • przez 7 dni po zabiegu zaleca się unikania basenu, sauny i solarium;
  • spożywanie dużej ilości wody – w celu ułatwienia drenażu tkanek;
  • pomimo konieczności dbania o aktywność fizyczną, należy się od niej powstrzymać przez około 48 h po zabiegu.

W razie wątpliwości czy pytań związanych z zabiegiem lipolizy iniekcyjnej, pamiętaj, że możesz zwrócić się o pomoc bądź wyjaśnienia do naszych specjalistów, którzy z chęcią podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.