Jakie zabiegi pod oczy warto wykonać?

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Coś w tym musi być, zwłaszcza, że to właśnie w oczach możemy wyczytać dużo więcej niż mówią słowa. W oczach kryją się emocje, które ciężko czasami wypowiedzieć. Kiedy nastał czas pandemii, to właśnie oczy stały się „głównym bohaterem” naszych twarzy. Ten niezwykle ważny element naszego ciała, jest jednocześnie bardzo delikatny i wrażliwy i właśnie dlatego wymaga od nas specjalnego traktowania, uwagi i troski. Podpowiadamy jak dbać o wrażliwą skórę wokół oczu, a także jakim zabiegom warto ją poddawać.

Skóra wokół oczu – dlaczego należy o nią wyjątkowo dbać?

Skóra wokół oczy jest podatna na podrażnienia i stosunkowo szybko się starzeje, a to wszystko dlatego, że jest bardzo cienka. Jej grubość wynosi około 0,5mm. W porównaniu do innych obszarów ciała, gdzie grubość skóry ma nawet 4 mm, to naprawdę mało . W obszarze wokół oczu warstwa podskórna jest bardzo niewielka, nie ma gruczołów potowych, jest też znikoma ilość gruczołów łojowych.

Co bardzo istotne, to skóra otaczająca nasze oczy każdego dnia bardzo ciężko „pracuje”. Mięsień okrężny oka dziennie wykonuje około 20 tysięcy ruchów – mruganie, mrużenie oczów. Wszystkie te czynniki powodują, że skóra wokół oczu bardzo szybko się przesusza i bardzo wcześnie – bo nawet w okolicach 30 roku życia, pojawiają się w tych okolicach pierwsze objawy starzenia czyli zmarszczki mimiczne – tak zwane kurze łapki.

Jak przebiega starzenie się skóry wokół oczu?

Starzenie się skóry wokół oczy wiąże się nie tylko z pojawieniem się pierwszych zmarszczek ale też innymi problemami. Cienie pod oczami, związane z przebijaniem naczyń krwionośnych przez cienką skórę, opadanie powiek, opadaniem brwi i kącików oczu, obrzęki pod oczami to inne „objawy” starzenia się skóry pod oczami. Te wszystkie zmiany w obrębie oczu wpływają na wygląd całej twarzy, która staje się smutna i zmęczona.

Jak odmłodzić skórę pod oczami?

W celu poprawy kondycji skóry pod oczami i przedłużenia jej młodego wyglądu konieczna jest jej codzienna pielęgnacja. Jeżeli chodzi o zabiegi pod oczy, które możemy wykonywać w domu to przede wszystkim jest to:

  • nawilżanie – to podstawa pielęgnacji skóry wokół oczu, jak wcześniej wspomniano, jest ona szczególnie narażona na przesuszanie ze względu na swoją grubość, dlatego regularne nawilżanie już od 25 roku życia to obowiązek!
  • ochrona przeciw UV – latem a nawet już wczesną wiosną pamiętaj aby chronić oczy przed promieniowaniem UV. Stosuj kremy z filtrem przeznaczone do skóry twarzy, ale nie tylko. Zaopatrz się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Nie tylko zabezpieczą gałkę oczną, ale też zminimalizują efekt mimowolnego mrużenia oczu na słońcu.
  • masaż – regularny masaż skóry wokół oczu ma zbawienne działanie zwłaszcza w przypadku problemów z obrzękami. Masaż możesz wykonywać palcami, uciskając delikatnie najpierw górną powiekę, zaczynając od wewnętrznego kącika, w kierunku skroni, a następnie dolną powiekę, masując ruchem okrężnym w kierunku wewnętrznego kącika. Innym sposobem jest skorzystanie ze specjalnych kremów lub żeli z aplikatorem przeznaczonych właśnie do stosowania na skórę wokół oczu.
  • demakijaż – dokładne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń to nieodłączny element codziennej pielęgnacji skóry twarzy,
  • zimne okłady – niezastąpione w przypadku obrzęków powiek, możesz używać do nich kostek lodu, lub specjalnych żelowych płatków,
  • sen – odpowiednia ilość zdrowego snu to podstawa w zachowaniu dobrej kondycji skóry, zarwane noce skutkują obrzękami i cieniami pod oczami, których wyjątkowo trudno się pozbyć,
  • dieta – ona również ma ogromny wpływ na stan naszej skóry, tej wokół oczu również, zbyt dużo soli i żywności przetworzonej może skutkować obrzękami, opuchlizną oraz cieniami pod oczami.

Kiedy warto wykonać zabiegi pod oczy?

Codzienna pielęgnacja okolic oczu jest niezbędna w celu minimalizacji i spowolnienia pierwszych oznak starzenia się skóry. Czasami jednak sama pielęgnacja może nie wystarczyć. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z opadaniem powiek, czy kącików oczu, a także w przypadku dużej ilości zmarszczek mimicznych. W takich przypadkach warto skorzystać z możliwości jakie daje kosmetologia i medycyna estetyczna i wybrać jeden z wielu skutecznych zabiegów odmładzających skórę wokół oczu.

Najlepsze zabiegi odmładzające skórę wokół oczu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów przeciwstarzeniowych, który może być stosowany właśnie w okolicach oczu. Zabieg wykonywany jest za pomocą bardzo cienkiej igły, za pomocą której lekarz medycyny estetycznej wykonuje śródskórne iniekcje na głębokość od 0,5 do 1,5 cm. W czasie iniekcji, w głąb skóry wprowadzany jest odpowiednio przygotowany i skomponowany preparat odżywczy, złożony z substancji aktywnych takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy i kwas hialuronowy. Dzięki temu zabiegowi głębokie warstwy skóry zostają intensywnie odżywione. Mikro nakłucia natomiast pobudzają produkcję kolagenu i inne procesy regeneracyjne skóry. Mezoterapia igłowa zapewnia bardzo głębokie nawilżenie skóry, sprzyja redukcji zmarszczek, poprawia jędrność skóry i przywraca jej dawny blask.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w zabiegu mezoterapii w celu zwiększenia jej skuteczności. Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta, w procesie odwirowania bezposednio przed zabigiem. Następnie jest ono wstrzykiwane w głębokie warstwy skóry w trakcie zabiegu mezoterapii, razem z innymi preparatami odżywczymi. Osocze wykazuje niezwykłą skuteczność w odbudowie tkanek, stąd jego zastosowanie w medycynie estetycznej. Aplikowane do wnętrza zmarszczek, prowadzi do budzenia komórek macierzystych i nasilenia produkcji kolagenu. Efektem zabiegu jest poprawa nawilżenia, jedrności i elakstyczności skóry. Zabieg skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne takie jak kurze łapki czy lwią zmarszczkę.

Dermapen

Zabieg Dermapen 4.0 to jeden z innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej, który już zyskał wielką popularność wśród pacjentów naszej Kliniki. To niezwykle skuteczna procedura regeneracji skóry, która powoduje stymulację produkcji kolagenu, spłyca zmarszczki wokół oczu i nie tylko. Zabieg dermapen bazuje na wspominanej wcześniej technologii mezoterapii mikroigłowej. Powstałe mikrourazy powodują pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych, takich jak pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, ponadto poprawia się koloryt skóry, a także widoczna jest redukcja zmarszczek w kącikach oczu.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii to jeden z innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej, który rewolucjonizuje walkę ze starzeniem się skóry. Polega on na wprowadzeniu pod skórę jałowego dwutlenku węgla, w celu poprawy mikrokrążenia i cyrkulacji chłonki. Zabieg ten doskonale sprawdza się w minimalizacji obrzęków w okolicach oczu.

Jakie efekty gwarantują zabiegi pod oczy?

Zabiegi pod oczy pozwalają powiedzieć procesom starzenia i ich skutkom stanowcze nie. Regularne odżywianie skóry, pobudzanie produkcji kolagenu oraz nawilżanie pomoże wrażliwej skórze wokół oczu na dłużej zachować młody wygląd. Dzięki zabiegom pozbędziesz się kurzych łapek, obrzęków z doliny łez, ujędrnisz zwiotczałą skórę powiek i poprawisz kondycję skóry, która z pewnością odwdzięczy Ci się promiennym wyglądem i jędrnością.