Zabiegi na brzuch, dzięki którym będzie on płaski i jędrny! TOP3

Płaski i jędrny brzuch to marzenie wielu z nas – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Godziny spędzone na siłowni i drakońska dieta nie zawsze wystarczają, aby osiągnąć założony cel. To trudne szczególnie kiedy mamy do czynienia z brzuchem po ciąży, lub po dużej otyłości brzusznej. Rozciągnięta skóra na brzuchu trudniej się regeneruje a powrót to jej dawnej jędrności może wymagać więcej czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi na brzuch z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Dodając je do regularnej aktywności fizycznej i zbilansowane diety, mamy realną szansę na spełnienie marzenia o płaskim i jędrnym brzuchu.

Dlaczego warto dbać o skórę na brzuchu?

Skóra na brzuchu wiotczeje w skutek braku aktywności fizycznej, po intensywnym odchudzaniu, a także pod wpływem wieku. Zaniedbana skóra staje się obwisła, traci swoją jędrność, mięśnie zanikają a brzuch robi się miękki. Takie stan rzeczy w wielu przypadkach staje się przyczyną kompleksów i złego samopoczucia. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu skóry jak najdłużej w dobrej kondycji, musimy więc regularnie o nią dbać. Domowa pielęgnacja powinna polegać na regularnym stosowaniu kosmetyków – kremów/balsamów nawilżających, szczotkowaniu skóry w celu pobudzenia krążenia, ale również jej obowiązkowym elementem powinna być aktywność fizyczna. Wzmacniając mięśnie brzucha, dajemy skórze solidne podparcie, kosmetyki i masaże zapewnią natomiast jej odpowiednie ukrwienie, poprawią elastyczność skóry i pozytywnie wpłyną na jej jędrność.

Z jakimi problemami najczęściej borykamy się w okolicach brzucha?

Brzuch to dość problematyczna część ciała, która często przysparza różnorodnych problemów natury estetycznej ale też zdrowotnej. Jeżeli chodzi o względy estetyczne, to w okolicy brzucha najczęściej dotykają nas następujące dolegliwości:

– rozstępy – są zmorą kobiet które niedawno urodziły, ale też osób, które straciły dużo kilogramów. Powstawanie rozstępów jest bowiem związane z rozerwaniem głębokich warstw skóry, w skutek osłabienia włókien kolagenowych i elastyny. W pierwszej fazie po powstaniu rozstępu ma on ciemnoczerwoną barwę, później przechodzi w kolor siny.

– otyłość brzuszna – wiele osób ma tendencje do gromadzenia się tkanki tłuszczowej właśnie w okolicach brzucha, mówimy wtedy o otyłości brzusznej, co ciekawe może ona dotykać nawet osoby szczupłe. Otłuszczenia brzucha bardzo trudno się pozbyć nawet z pomocą ćwiczeń fizycznych czy diety.

– brak jędrności skóry brzucha – ten problem dotyka najczęściej osoby które intensywnie się odchudzały i zrzuciły dużą ilość tkanki tłuszczowej, ale też kobiety po ciąży. Skóra na brzuchu staje się obwisła, brakuje jej jędrności i jest jej jakby za dużo.

TOP 3 zabiegów na brzuch wykonywanych w Klinice Murano

Osobom zmagającym się z problemami z brakiem jędrności skóry na brzuchu przychodzi medycyna estetyczna. Zabiegi na brzuch po porodzie, modelowanie sylwetki czy ujędrnianie brzucha to tylko niektóre z możliwości, jakie warto wypróbować, walcząc o upragniony płaski i jędrny brzuch. Przedstawiamy TOP 3 zabiegów na brzuch, z których pacjenci mogą skorzystać w naszej Klinice;

Karboksyterapia

Karboksyterapia to nowatorski zabieg na brzuch, o którym pisaliśmy więcej tutaj. Polega on na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Warto dodać, że karboksyterapia uznawana jest za największy przełom w zakresie medycyny estetycznej, od czasu wprowadzenia botoksu. Ten rodzaj terapii ma wielki potencjał w leczeniu różnorodnych schorzeń, jest też z powodzeniem stosowana w celu usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawy napięcia skóry brzucha.

Jak działają popularne zabiegi wyszczuplające brzuch?

Karboksyterapia to mało inwazyjny zabieg którego wieloaspektową skuteczność potwierdzono klinicznie. Polega on na podskórnej lub śródskórnej iniekcji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla. Powoduje to silne rozszerzenie naczyń, wzrost stężenia tlenu w obszarze poddawanym zabiegowi a także zwiększenie przepływu krwi. Intensywne dotlenienie obszaru zabiegowego, powstawanie nowych naczyń krwionośnych, polepszenie dopływu substancji odżywczych, a także usunięcie zbędnych produktów przemiany materii to tylko niektóre skutki karboksyterapii.

Ujędrnienie skóry i nie tylko

Dodatkowo zabieg powoduje kontrolowany stan zapalny skóry, co z kolei pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Warto dodać też, że efektem zabiegu karboksyterapii jest również rozbicie złogów tłuszczowych. Jest to możliwe ponieważ w trakcie zabiegu wstrzykiwany dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy, który prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych. W wyniku tego działania dochodzi do uruchomienia zjawiska lipolizy.

Podsumowując, zabieg karboksyterapii skutecznie wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej a także wpływa na ujędrnienie brzucha poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Accent Prime

Accent Prime to bardzo nowoczesny zabieg, który łączy technologię fali radiowej unipolarnej -RF, z ultradźwiękami – US, w celu modelowania twarzy oraz ciała. Wysokiej częstotliwości skoncentrowane ultradźwięki niszczą komórki tłuszczowe, natomiast zastosowanie fal radiowych rozgrzewa komórki i stymuluje produkcję włókien kolagenowych oraz poprawia ukrwienie. Efekty zabiegu są niezwykle szybkie i trwałe, dlatego jego popularność stale rośnie.

Fale które niszczą tkankę tłuszczową

Jeżeli chodzi o zabiegi wyszczuplające brzuch, to Accent Prime cieszy się doskonałymi rezultatami. Pozwala na bezbolesne i trwałe wyszczuplenie brzucha, a także modeluje sylwetkę i eliminuje problem wiotkiej skóry. Jego niewątpliwą zaletą jest również redukcja cellulitu.

Accent Prime – skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Accent Prime to zabieg wyszczuplający, który pomoże doprowadzić brzuch po ciąży do pożądanego stanu. Jest też doskonałym zabiegiem dla osób, które chcą poprawić proporcje sylwetki, a także które chcą wyeliminować nadmiar skóry pozostały np. po porodzie lub intensywnym odchudzaniu.

Endermologia

Endermologia to bardzo popularny i skuteczny zabieg który może być stosowany na całe ciało. Przyspiesza lipolizę, dzięki czemu pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, ujędrnia skórę i redukuje obrzęki. Może być stosowany na różnych partiach ciała np. w celu redukcji drugiego podbródka. Szczególnie często wybierany jest jednak przez osoby dla których problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu i innych partiach ciała.

Endermologia LPG jest nieinwazyjną metodą podciśnieniowego masażu, który wpływa na tkankę łączną skóry. Zabieg ma na celu pobudzenie procesu lipolizy, w celu redukcji tkanki tłuszczowej. W procesie lipolizy tłuszcz zamienia się w energię, która wspomaga metabolizm. Zabieg powoduje również pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, co z kolei wpływa korzystnie na wygładzeni i ujędrnienie skóry, oraz zmniejszenie cellulitu. Stymulacja tkanek w trakcie zabiegu sprzyja poprawie napięcia skóry.

Zabieg endermologii pomaga więc w usuwaniu tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i nie tylko, pomaga też ujędrnić brzuch, a pobudzając procesy regeneracyjne skóry, sprawia że produkuje ona nowe włókna kolagenowe i elastynę, co z kolei poprawia elastyczność skóry.

Ile zabiegów na brzuch należy wykonać, by zaobserwować efekty?

Zabiegi wyszczuplające na brzuch z reguły do osiągnięcia pożądanych efektów potrzebują wykonania określonej serii. W zależności od rodzaju zabiegu może to być od kilku do kilkunastu powtórzeń. Niektóre zabiegi na brzuch takie jak Accent Prime pozwalają zobaczyć rezultaty nawet po wykonaniu jednego zabiegu. Pozbycie się tkanki tłuszczowej w szczególności z brzucha jest jednak długotrwałe i nawet najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające brzuch nie gwarantują efektów tuż po. Przede wszystkim związane jest to z naturalnymi procesami, które podczas zabiegów są inicjowane, ale potrzebują czasu na uaktywnienie i wykazanie rezultatów.

Zabiegi na brzuch najczęściej pobudzają krążenie, inicjują proces lipolizy, produkcję kolagenu i innych składników które wpływają na zagęszczenie skóry. Wszystkie te procesy regeneracyjne odbywają się w organizmie pacjenta przez kilka tygodni a nawet miesięcy. Powtarzając więc zabieg procesy regeneracyjne, rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz odbudowa tkanki podskórnej są utrwalane i przedłużane.

Wyszczuplające zabiegi na brzuch wspierają redukcję tkanki tłuszczowej poprawiają ujędrnienie skóry, dzięki czemu płaski brzuch staje się realnym celem nawet po porodzie. Warto wypróbować zabiegi wyszczuplające brzuch zwłaszcza kiedy nawet długotrwała dieta i trening nie dają satysfakcjonujących efektów. Trzeba jednak dodać, że aktywność fizyczna i dieta jest niezbędna, ponieważ pozwala wzmocnić mięśnie brzucha i pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Zabiegi ujędrniające brzuch pomagają natomiast zredukować nadmiar skóry, poprawić jej elastyczność i uzyskać wymarzony efekt płaskiego brzucha.