Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to wrzecionowate pasma występujące najczęściej na skórze brzucha, pośladków, ud i piersi, znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Za główną przyczynę ich powstawania podaje się upośledzenie fibroblastów- włókien odpowiedzialnych za elastyczność, jędrność i napięcie skóry.

Ich upośledzenie powoduje, że włókna stają się mniej odporne na rozciąganie w następstwie czego dochodzi do ich zerwania a w konsekwencji powstania rozstępów na skórze.

Największą skłonność do rozstępów mają:

  • osoby o częstych wahaniach wagi,
  • kobiety w ciąży,
  • kulturyści,
  • osoby otyłe,
  • osoby przyjmujące leki steroidowe,
  • osoby z predyspozycjami genetycznymi,
  • młodzież w okresie dojrzewania.

Usuwanie rozstępów - zabieg

Rozstępy to jedna z najpowszechniej spotykanych zmian skórnych, dotykających głównie skóry brzucha, ud, pośladków, piersi czy pleców, znacznie częściej spotykana u kobiet niż u mężczyzn.

Do głównych przyczyn powstawania rozstępów zalicza się ciążę, znaczny przyrost masy ciała w krótkim czasie, czynniki hormonalne czy genetyczne. Zmiany tworzą się w wyniku osłabienia skóry, jej nadmiernego rozciągania się jak i w wyniku naruszenia sieci włókien kolagenowych i elastynowych.

Tworzenie się rozstępów przebiega w dwóch fazach. Podczas fazy zapalnej na skórze można zauważyć powstawanie zmian przyjmujących początkowo barwę ciemnoczerwoną, późnej natomiast siną. Możliwe jest również wystąpienie obrzęku. Etap ten może trwać do sześciu miesięcy. Drugą fazą jest faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i przyjmują swoją końcową formę.

Leczenie rozstępów przynosi najlepsze efekty, gdy zostaje podjęte w pierwszych etapach fazy zapalnej. Zabiegi usuwania rozstępów przeprowadzane w tym okresie przynoszą najlepsze efekty. Należy pamiętać, że rozstępy nie są niebezpieczne dla zdrowia.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil