Prof. Dr Hab. N. Med. Piotr Burczyński

Prof. Dr Hab. N. Med. Piotr Burczyński

Chirurg ogólny, kardiochirurg dziecięcy

Od początku pracy zawodowej związany z Kliniką Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka. Od 20 lat pełni funkcję zastępcy ordynatora tej kliniki.

W swojej karierze zawodowej odbył wiele zagranicznych staży między innymi: w Royal Liverpool Children’s Hospital, w Harvard Medical School w Bostonie, w Ediburgh Royal Children’s Hospital oraz w Hospital for Sick Children Great Ormond Street London.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Torako-kardiochirurgicznego, Europejskiego Towarzystwa Torako-kardiochirurgicznego oraz Światowego Towarzystwa Chirurgów Wad Wrodzonych Serca. Ponadto jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Klub Kardiochirurgów Polskich. Jest także współtwórcą i założycielem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jest autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych i kilku rozdziałów w specjalistycznych podręcznikach medycznych.

Umów się na wizytę

PIOTR BURCZYŃSKI - ZnanyLekarz.pl

Opinie pacjentów

Wspaniały człowiek i lekarz, zawsze serdeczny i zaangażowany w pracę, wraz ze śp. Prof. Stodulskim operowali mnie gdy miałam 2 lata. Dziś sama jestem lekarzem i czuję ogromną wdzięczność za uratowanie mi życia. Doktor podjął się operacji, której odmówili specjaliści z innych dużych szpitali. Dzięki niemu wróciłam do zdrowia. Polecam całym sercem.
Berna
Cudowny człowiek i lekarz. 31 lat temu pozwolił mi żyć normalnie, po 10 latach walki o rodziców o moje zdrowie dr Burczyński wraz ze śp profesorem Stodulskim naprawił i moje serce. DZIĘKUJĘ 🙂
Katarzyna M.
Wspaniały człowiek, światowej sławy fachowiec. Naprawia to z czym nie poradziła sobie natura. Człowiek o największym sercu na świecie.
Dzięki niemu nasz syn żyje. Dziękuję Panie profesorze.
Piotr Szewczyk