Najważniejszym założeniem medycyny estetycznej jest polepszenie komfortu życia ludzi, poprzez skorygowanie niedoskonałości w ich wyglądzie. To niezwykle istotne, aby dobrze czuć się we własnej skórze. Coraz więcej osób też nie godzi się z upływającym czasem i bardzo źle przyjmuje zmiany, jakie zachodzą w ich ciele. Istnieje wiele dziedzin medycznych, które pomagają się uporać z problemami natury estetycznej, m.in. dermatologia i dział dermatologii - kosmetologia. Dzięki wspomnianym dziedzinom możemy pozbyć się problemów takich jak cellulit na przykład poprzez zabieg karboksyterapii. Medycyna estetyczna to szerego zabiegów polegających na przywróceniu stanu naskórka do poprzedniego stanu. Najpopularniejsze z nich to endermologia, czyli modelowanie sylwetki; powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego czy laserowe usuwanie tatuaży

Skóra ludzka to narząd, który jest odpowiedzialny za ochronę naszego ciała – zabezpiecza je przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, m.in. szkodliwymi substancjami chemicznymi czy promieniowaniem UV. Dzięki niej możemy odczuwać zimno lub ciepło, dotyk, a także utrzymać równowagę. Od nas zależy, w jakim skóra będzie stanie. Należy zatem regularnie badać wszelkie zmiany zaobserwowane na skórze, służy temu np. wideodermatoskopia.

Aby nasza skóra była zdrowa i promienna od zewnątrz, to powinniśmy zadbać o nią także od środka. Ważne, aby dostarczać organizmowi cennych substancji, dzięki którym będzie on funkcjonować prawidłowo. Niestety w dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi prowadzi nieodpowiedni tryb życia, w tym zaburzony sposób odżywiania. Na ratunek przychodzi nam dietetyka, która należy do nauk medycznych, zajmujących się zasadami żywienia człowieka. W klinice Murano podpowiadamy, jak zdrowo zrzucić kilka kilogramów i pomagamy pacjentom wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil