Włókniak

Włókniak – informacje

Włókniak jest łagodnym nowotworem skóry, który wywodzi się z tkanki łącznej. Włókniaki dzielą się na włókniaki twarde i miękkie.

Włókniaki miękkie występują pod postacią małych zwisających guzków w kolorze skóry lub nieco ciemniejszym. Ich wielkość waha się od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Włókniaki mogą występować na całej powierzchni ciała, jednak najczęściej są zlokalizowane na szyi, tułowiu i powiekach. Zdarza się, że występują też w pachwinach, a u kobiet pod biustem i na dekolcie.

Włókniaki miękkie nie dają żadnych objawów typu swędzenie, ból czy krwawienie. Oczywiście może się zdarzyć, że na skutek podrażnienia może dojść do rozwoju stanu zapalnego. Wtedy pacjent może odczuwać w tym miejscu ból i zaczerwienienie. Włókniaki nie ulegają zezłośliwieniu, dlatego też nie ma konieczności ich usuwania. Oczywiście ze względów estetycznych można je usunąć.

Włókniak - przyczyny

Występowanie włókniaków jest zazwyczaj uwarunkowane genetycznie, a wraz z wiekiem ich ilość na skórze rośnie. Zdecydowanie częściej włókniaki miękkie występują u pacjentów chorych na cukrzycę oraz ludzi otyłych.

Włókniak – usuwanie

Włókniaki są usuwane najczęściej ze względów estetycznych. Jedną z metod ich usuwania jest elektrokoagulacja w czasie której nie narusza się ciągłości tkanek. Zabieg nie jest bolesny, przed zabiegiem zmiana jest poddawana specjalnemu znieczuleniu, co zapewnia pacjentowi komfort w czasie zbiegu.  Kolejną metodą usuwania włókniaków jest krioterapia, która polega na wymrażaniu zmiany za pomocą ciekłego azotu. Najbardziej skuteczną z metod usuwania włókniaków jest laser C02. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa delikatne pieczenie i ciepło, zaś po zabiegu powstaje delikatny strupek, który po kilku dniach odpada. W przypadku włókniaków o dużych rozmiarach wykonuje się standardowe chirurgiczne wycięcie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil