Umów wizytę

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób skóry i jej przydatków tj. włosy i paznokcie.

W szerszym ujęciu obejmuje ona również działania profilaktyczne mające na celu szybkie wykrycie zmian skórnych i zastosowanie odpowiedniej terapii. Skóra to jeden z najważniejszych narządów w budowie ludzkiego ciała. Stanowi ona ochronną szatę dla całego organizmu a dzięki jej termoregulacyjnym funkcjom człowiek może prawidłowo funkcjonować w różnych warunkach klimatycznych. Wygląd skóry jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w ludzkim organiźmie dlatego tak ważne jest aby nie lekceważyć żadnych zmian pojawiających się na skórze gdyż mogą one być objawem rozwijającej się poważnej choroby przewlekłej.

Do lekarza dermatologa warto również wybrać się w ramach standardowej corocznej profilaktyki:

  • oceni stan skóry i jej nawilżenie,
  • pomoże w doborze odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych
  • doradzi jak pielęgnować skórę na co dzień.

W obecnych czasach znacznie nasilił się problem różnego rodzaju uczuleń czy alergii. Analizą i diagnozą takich schorzeń zajmuje się odrębna specjalizacja lekarska - alergologia.

Alergie powodowane są głównie przez nieprawidłową reakcję naszego organizmu, a konkretniej układu odpornościowego na bodźce zewnętrzne. Nazywamy je alergenami. Wśród nich najczęściej występują alergeny:

  • pokarmowe – wprowadzane do organizmu razem z pokarmem,
  • kontaktowe, wziewne np: kurz,
  • drobne substancje chemiczne znajdujące się w lekach, antybiotykach, szczepionkach.

Reakcja organizmu na alergen może być delikatna i objawiać się w formie świądu, delikatnego zaczerwienienia czy łzawienia oczu ale również może wystąpić w ostrzejszej formie uaktywniając się w formie obrzęków i duszności. Reakcja taka jest bardzo niebezpieczna a czasem nawet zagrażająca życiu.

Podstawą do rozpoznania alergii jest przeprowadzenie przez lekarza dokładnego wywiadu z pacjentem na temat objawów, ich charakteru oraz czasu trwania. Niezbędne będzie również wykonanie dodatkowych badań oraz testów alergologicznych.

Paweł Rujna - ZnanyLekarz.pl

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil