Umów wizytę

Epilacja laserowa - zabieg

Epilacja laserowa (depilacja) to zabieg podczas, którego niszczony jest włos wraz z jego cebulką.

Stosowane lasery usuwają włosy wykorzystując mechanizm fototermolizy selektywnej. Światło lasera pochłaniane jest przez barwnik zawarty w strukturze włosa - melaninę. Tam zamienia się w ciepło i na zasadzie termicznej niszczy włos i jego cebulkę. Skóra otaczająca włosy zawiera mniej barwnika, a więc przy zabiegu tym nie dochodzi do jej poparzenia.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej (epilacji)

Podstawowym wskazaniem do zabiegu są względy kosmetyczne- pozbycie się niechcianego owłosienia ze epilacja laserowa w Warszawiewszystkich obszarów ciała tj. twarzy, ud, łydek, pach a  także pośladków, pachwin czy też okolic bikini.

Przeciwwskazania

Jednym z ważniejszych czynników eliminujących epilację jest opalenizna. Czym ciemniejsza skóra, tym zabieg będzie mniej efektywny. Nie należy również stosować kremów samoopalających na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są również :

  • choroby skóry (łuszczyca, bielactwo, egzema, infekcje),
  • przerwana ciągłość naskórka,
  • cukrzyca,
  • ciąża,
  • epilepsja,
  • rozrusznik serca,
  • terapie retinoidami (wit. A),
  • leki i zioła foto-uczulające.

Jak przygotować się do zabiegu?

Osoby, które zdecydowane są na zabieg epilacji (depilacji) powinny przynajmniej na 4 tygodnie wcześniej unikać metod depilacji, które usuwają włoski wraz z cebulkami tj. stosowanie wosków, depilatora.

Dzień przed zabiegiem należy ogolić miejsce, które poddane będzie epilacji laserowej.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Skóra po zabiegu depilacji / epilacji może być zaczerwieniona jednak rumień całkowicie zanika po kilku godzinach. Obszar poddany zabiegowi należy chronic przed promieniami UV i nawilżać stosując krem z SPF 30-50. Nie drażnić skóry, a także unikać nagrzewania naświetlonego obszaru (nie korzystać z solarium, sauny).

Przez cały okres kuracji, włosów nie należy wyrywać ani woskować.

usuwanie owłosienia (depilacja)Jak długo utrzymuje się efekt?

Wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej zapewnia usunięcie niechcianych włosków na zawsze. Wskazane jest jednak wykonanie tzw. zabiegów utrwalających po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania.

Jak często można wykonywać zabieg?

Laser używany do zabiegu działa tylko na włosy w fazie wzrostu. Dlatego też nie ma możliwości aby trwale usunąć wszystkie włosy podczas jednego zabiegu. Należy powtarzać go co 5-6 tygodni. Zwykle wykonuje się od 3-6 zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami oraz ich ilość jest jednak cechą indywidualną dla każdego pacjenta. Wszysyko zależy od rodzaju włosa (jego grubości czy koloru).

Polecany laser

W Klinice Murano do epilacji używany jest laser aleksandrytowy. Laser ten emituje impulsy o długości fali 755 nm. Jego podstawową zaletą jest to, iż usuwa on zarówno ciemne jak i jaśniejsze i cienkie włoski. Posiada również system chłodzenia, który znacznie zmniejsza bolesność zabiegu.

Depilacja laserowa - poczuj komfort gładkiej skóry

Każda kobieta marzy o zadbanym i idealnie gładkim ciele, które pozbawione jest niechcianych i nieestetycznych włosków. Natura tak już stworzyła człowieka, że większa część jego ciała pokryta jest delikatnym meszkowatym owłosieniem. Są to najczęściej jasne, krótkie i cieniutkie włoski. Są jednak osoby u których włoski te są mocniejsze i ciemne a przez to także bardziej widoczne. Stają się wówczas nie tylko barierą ochronną dla skóry ale również problemem natury estetycznej.

O stopniu nasilenia się owłosienia decydują głównie nasze geny. Często też może ono być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi czy stosowaniem długoterminowego leczenia.

Jak już zostało wyżej wspomniane nadmierne owłosienie stanowi problem natury czysto estetycznej, który ma coraz większe znaczenie w życiu codziennym. Pozbycie się go może znacznie poprawić komfort życia każdej kobiety, pomóc w pozbyciu się uczucia wstydu, podnieść poczucie własnej wartości oraz wzmocnić zadowolenie z siebie.

Czynniki te są bardzo przekonywujące i mają decydujący wpływ na fakt, że depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w klinikach medycyny estetycznej czy też w gabinetach kosmetologicznych. Kobiety a coraz częściej również mężczyźni wybierają depilację laserową, gdyż czas wykonania zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu (na dużych obszarach np. całych nóg) minut a ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań jest minimalne. Bardzo duże znaczenie szczególnie dla osób o wrażliwej skórze ma fakt, że laserowe usuwanie owłosienia jest praktycznie bezbolesne w porównaniu z depilacją woskiem czy też depilatorem elektrycznym.

Powyższe metody mają tylko jedną przewagę nad depilacją laserową, mogą one bowiem być wykonywane przez okres całego roku. Jeśli natomiast zdecydujemy się już na laserowe usunięcie owłosienia musimy mieć świadomość, że zarówno przed zabiegiem jak również w trakcie całej terapii należy bezwzględnie unikać słońca. Ekspozycja skóry na promienie słoneczne może bowiem doprowadzić do powstania szpecących przebarwień. Zabiegi warto zaplanować na okres jesienno- zimowy kiedy większa część ciała chroniona jest okryciem wierzchnim i nie ma kontaktu ze słońcem.

Metod pozbycia się zbędnego owłosienia jest wiele. Jednak do najlepszych i najbardziej efektywnych zaliczamy depilację laserową. Aby osiągnąć pożądany rezultat należy jednak pamiętać aby zabiegi wykonywać systematycznie i w odpowiednich odstępach czasowych. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie zbędnego owłosienia i pozbycie się problemu na długie lata. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Opinie pacjentów


"Doktor Rujna zasługuje na miano najlepszego dermatologa w Warszawie! Dziękuję Panu serdecznie za pomoc w usunięciu moich znamion skórnych" - Anna L, źródło: znanylekarz.pl


"Wizyta odbyła się bardzo sprawnie, lekarz bardzo miły, wszystko zostało konkretnie wytłumaczone. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam." - Kinga M., źródło: znanylekarz.pl


"Profesjonalizm i świetna atmosfera. Doktor służy pomocą i odpowiada na wszystkie pytania. Polecam serdecznie!" - Anet, źródło: znanylekarz.pl

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy od 150 zł
Wskazania nadmierne owłosienie
Czas trwania 15-30 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil