Umów wizytę

Discovery PICO należy do nowej generacji laserów pikosekundowych i dzięki zastosowaniu unikalnej technologii jest najnowocześniejszym laserem medycznym dostępnym obecnie na rynku.

Jest wyposażony w neodymowo-yagowe (Nd:YAG) źródło światła laserowego o podwójnej długości fali emitujące fale o długości 1064 nm i 532 nm przy zastosowaniu wyjątkowej technologii Quanta Pico-Boost, co umożliwia pracę w trybie pikosekundowym, w którym generowane jest maksymalnie 800 mJ energii i maksymalnie 1,8 GW mocy, a także w trybie Q-Switch i Photo-thermal. Dlatego właśnie Discovery PICO jest najsilniejszym i najbardziej elastycznym laserem w swojej klasie.

Innowacyjna technologia wprowadzona przez Discovery PICO pozwala osiągnąć maksymalną moc szczytową w ultrakrótkich impulsach o mocy dwukrotnie większej niż w przypadku jakiegokolwiek innego pikosekundowego lasera stosowanego w medycynie. Poprawiło to efekty zabiegów, zwiększając ich skuteczność w przypadku trudnych do usunięcia rodzajów tuszu do tatuażu, przy jednoczesnej redukcji średniej dawki wytwarzanej energii w porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched.

                     
Źródło: Materiały zdjęciowe ITP S.A.

Discovery PICO to rozpoczynający nową epokę innowacyjny laser w nowoczesnym włoskim stylu.
Laser opracowała firma Quanta System posiadająca budowaną od lat renomę w dziedzinie ultraszybkich laserów impulsowych i pracująca na rzecz profesjonalistów, którym zależy na tym, aby zaistnieć w dziedzinie estetyki dzięki stosowaniu najnowocześniejszej technologii laserowej umożliwiającej osiąganie doskonałych rezultatów u pacjentów.

Discovery PICO wykorzystuje najnowocześniejszą technologię laserowego usuwania zmian barwnikowych, starzejącej się skóry i tatuażu. Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na pigment efekt czysto fotoakustyczny, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte.
W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, Discovery PICO – dzięki silnym impulsom pikosekundowym – rozbija cząsteczki w bardzo drobny „pył” łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego.

Emitując zarówno fale o długości 532 nm, jak i 1064 nm, Discovery PICO może usuwać różnokolorowe tatuaże oraz powierzchniowe i głębokie zmiany barwnikowe, wykorzystując również tryby emisji impulsów Q-Switched i Photo-thermal (ze sprzężeniem zwrotnym), co stanowi cechę charakterystyczną tego rodzaju laserów umożliwiających również skuteczne leczenie starzejącej się skóry (odmładzanie skóry).
Absorpcja promieniowania lasera emitowanego w postaci ultrakrótkich impulsów pikosekundowych przez cząsteczki tuszu albo zespoły cząsteczek wewnątrz skóry powoduje bardzo gwałtowny wzrost temperatury. Temperatura wewnątrz cząsteczki może osiągnąć nawet 900°C. Wydzielające się w ten sposób duże ilości ciepła rozchodzą się z dużą prędkością wewnątrz cząsteczki, powodując powstanie fali mechanicznej (dźwiękowej) przechodzącej przez samą cząsteczkę. Wygenerowana w ten sposób fala tworzy ciśnienie przekraczające próg załamania cząsteczki, co prowadzi do jej rozbicia. Proces ten nazywa się efektem fotoakustycznym.

Następnie rozbite cząstki są poddawane fagocytozie przez makrofagi i są usuwane za pośrednictwem naczyń limfatycznych. Efekt fotoakustyczny wywoływany przez Discovery PICO jest skuteczniejszy niż w przypadku lasera Q-Switched, ponieważ najwyższa moc lasera generuje wyższe ciśnienie mechaniczne, które w dosłownym tego słowa znaczeniu „rozdrabnia” cząsteczki pigmentu.
Niezwykle krótkie impulsy pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty, jeszcze zanim rozchodząca się energia przedostanie się do sąsiednich tkanek. Dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla pacjentów.
Aby było to możliwe, czas trwania impulsu musi być krótszy niż czas przechodzenia fali mechanicznej przez cząsteczkę, co w przypadku delikatniejszych tuszy i melanosomów odbywa się bardzo szybko w ciągu precyzyjnie wyznaczonej liczby pikosekund.

    
                      Źródło: Materiały własne Kliniki Murano

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 400-2900 zł
Wskazania Usuwanie tatuaży; resurfacing; usuwanie przebarwień, rozstępów, blizn
Czas trwania 15-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil