Umów wizytę

Laser frakcyjny CO2 Warszawa

Działanie lasera polega na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry. Usuwa zawnętrzne warstwy naskórka oraz pobudza głębsze warstwy skóry do odbudowy i  regeneracji. laser frakcyjny co2Dzięki temu możemy zadziałać na wiele problemów skórnych takich jak: redukcja zmarszczek, blizny (również blizny potrądzikowe), przebarwienia, rozstępy czy cellulit.

Laser frakcyjny CO2 dzięki swojej skuteczności oraz wszechstronnemu działaniu jest jednym z najpopularniejszych laserów wykorzystywanych w klinikach medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2:

 • odmłodzenie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • regeneracja, napięcie skóry,
 • usuwanie blizn pourazowych, potrądzikowych,
 • usuwanie przebarwień, zmian pigmentacyjnych,
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • nierówny koloryt skóry

Laser frakcyjny CO2 - przeciwwskazania:

 • choroba nowotworowa,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • przerwania ciągłości skóry, skaleczenia,
 • stosowanie wypełniacza w miejscu zabiegu,
 • infekcje bakteryjne i wirusowe skóry; opryszczka,
 • skłonność do tworzenia bliznowców i keloidów,
 • terapia doustna izotretynoiną (Izotek, Aknenormin)
 • stosowanie leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek) oraz kosmetyków z retinolem

Jak przygotować się do zabiegu?

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamiętać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków światłouczulających (nagietek, dziurawiec).

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

W zależności od preferencji pacjenta zabieg można przeprowadzić na każdym obszarze ciała. Dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia nie jest on bardzo bolesny, wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym. Pacjent może odczuwać lekkie ukłucia lub nieznaczne ciepło. Dzięki specjalnej głowicy, wyposażonej w skaner, laser frakcyjny wypala w skórze wszelkie urazy termiczne w postaci mikrokanalików. Wiązka lasera może dotrzeć głęboko do komórek, aż do tkanki podskórnej, nie powodując przy tym oparzeń oraz skutecznie pobudzając zdrowe tkanki do natychmiastowej odbudowy i regeneracji.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa 

Po zabiegu na skórze pojawia się lekki obrzęk i zaczerwienienie, a pacjent może odczuwać także delikatne pieczenie wywołane przez laser frakcyjny CO2. Natomiast po kilku dniach skóra zaczyna łuszczyć się i brązowieć. Objawy te ustępują jednak szybko – w okresie około 3-7 dni po zabiegu. Ważne jest, aby pamiętać o zaleceniach pozabiegowych, aby uzyskać prawidłowe gojenie się skóry – należy pielęgnować ją odpowiednim natłuszczającym kremem oraz używać wysokich filtrów UV (SPF 50). Przez 3-4 dni nie wolno narażać skóry na podrażnienia, nie stosować makijażu, by dać skórze należycie odpocząć. Konieczny może być też krem znieczulający.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Laser frakcyjny CO2 pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Jest to proces długofalowy, dlatego też efekty będą widoczne stopniowo. Pierwszy można zaobserwować już po ok tygodniu. Bardziej widoczny efekt uzyskuje się po 4-5  tygodniach od zabiegu, kiedy skóraeliminowanie przebarwień Warszawa wygoi się całkowicie. Pełny rezultat możemy zaobserwować po ok. 6 miesiącach, który w zależności od indywidualnych predyspozycji, stylu życia i odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się do ok. 12 miesiecy.

Aby osiągnąć bardziej spektakularne efekty proponujemy połączyć zabieg z osoczem bogatopłytkowym, który przyspieszy gojenie się skóry oraz produkcję kolagenu.

Jak często można wykonywać zabieg?

W zależności od miejsca przeprowadzonego zabiegu, jego rodzaju, a także oczekiwanych efektów, zabieg można powtórzyć 1-5 razy w odstępach co 4-5 tygodni.

Polecany laser - laser frakcyjny Warszawa

W Klinice Murano używamy Lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2. Jego podstawową zaletą jest jego wysoka skuteczność oraz niewielka ilość zabiegów potrzebna do uzyskania pożądanego efektu. Nasz laser frakcyjny dodatkowo wyposażony jest w system chłodzący łagodzący pieczenie, które może być  odczuwane w trakcie zabiegu. 

Przeczytaj opinie zadowolonych klientów i umów się na wizytę! 

Opinie pacjentów


"Od lat zmagam się z bliznami potrądzikowymi na policzkach. Zdecydowałam się na konsultacje u dr Rujna, który zaproponował mi zabieg laserem frakcyjnym. Już po pierwszym zabiegu widzę poprawę wyglądu mojej skóry na policzkach. Na pewno bede kontynuować swoje wizyty. Bardzo polecam pana doktora, który jest świetnym specjalistą, rzeczowym i konkretnym." - Wioletta, źródło: znanylekarz.pl


"Bardzo sterylnie co nie malo wazne. Ja zwracam na takie rzeczy uwagę. Miałam jeden zabieg Laserem frakcyjnym na blizny potradzikowe i wybieram się na drugi." - Halina, źródło: znanylekarz.pl


"Świetny specjalista, wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. Ogromna wiedza i fachowe porady sprawiły, że mój problem zdrowotny został rozwiązany." - Piotrek, źródło: znanylekarz.pl

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 400-4000 zł
Wskazania resurfacing, odmłodzenie, usuwanie przebarwień, redukcja blizn
Czas trwania 15-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil