Mezoterapia igłowa Warszawa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez pacjentki zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Po raz pierwszy została ona wykonana przez francuskiego lekarza Michaela Pistora w 1952 roku. W tamtych czasach zabieg miał na celu poprawę słuchu u niedosłyszącego pacjenta. Przez kolejne lata mezoterapia stosowana była w leczeniu migreny jak również łagodzeniu bóli powodowanych przez żylaki kończyn dolnych.

Prawdziwy przełom w rozwoju mezoterapii nastąpił w latach 70-tych kiedy to lekarze medycyny estetycznej zauważyli doskonałe efekty zabiegu i zaczęli stosować go w swoich gabinetach.

Obecnie zastosowanie mezoterapii związane jest w głównej mierze z poprawą kondycji i wyglądu skóry twarzy, ale również ciała.

Zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jak sama nazwa już wskazuje wykonywana jest przy pomocy cieniutkiej igły, dlatego też zabieg może przeprowadzać tylko i wyłącznie lekarz.
W zależności od wskazań dobierany jest odpowiedni preparat skomponowany
z różnego rodzaju składników m.in. kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów oraz mikroelementów. W trakcie śródskórnych iniekcji dokonywanych co 0,5- 1,5 cm dochodzi do wprowadzenia składników aktywnych w głąb skóry.  Nakłucia są praktycznie bezbolesne jednak jeśli pacjent jest wrażliwy i mało odporny na ból, przed zabiegiem może mieć nałożone znieczulenie. Po ostrzykiwaniu celem równomiernego rozprowadzenia składników wykonywany jest delikatny masaż.

Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest, aby pacjent powstrzymał się od opalania i chodzenia na basen bądź do sauny.

Leczenie możemy podzielić na dwa etapy:

  •  Faza terapeutyczna składająca się z 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach dwu tygodniowych.
  • Faza profilaktyczna mająca za zadanie podtrzymać efekt uzyskany w fazie terapeutycznej. Schemat zabiegowy to 1-2 zabiegów miesięcznie przez okres dwóch miesięcy a następnie jeden zabieg co dwa miesiące.

 

Efekty Mezoterapii Igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej przynosi niezwykle zadowalające efekty w pielęgnacji i odżywieniu skóry głowy, oraz twarzy. Mezoterapia igłowa twarzy pozytywnie wpływa na poprawę kondycji skóry twarzy. Zabieg ten słynie z dogłębnego odżywienia oraz nawilżenia naskórka. Rewitalizacja skóry pozwala ją ujędrnić. Składniki odżywcze, takie jak kwasy nukleinowe czy kwas hialuronowy wnikając głęboko w głębsze warstwy naskórka minimalizują efekt starzenia się skóry.

Mezoterapia igłowa twarzy polegająca na wstrzyknięciu w skórę substancji aktywnych, skutkuje uzupełnieniem niedoborów witamin i minerałów, których brak pogarsza się jej wygląd. Nieodżywiona i słabo nawilżona skóra twarzy jest matowa, szara, skłonna do podrażnień. Po zastosowaniu zabiegu mezoterapii igłowej powraca jej dawny blask. Oprócz poprawy wyglądu skóry, mezoterapia igłowa twarzy prowadzi również do spłycenia zmarszczek. Młody wygląd skóry, to większa pewność siebie, samoakceptacja i dobre samopoczucie. Zabieg mezoterapii igłowej zapewnia głębokie nawilżenie skóry, poprawia metabolizm komórek i pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu pozwala ujędrnić skórę.

Mezoterapia igłowa w leczeniu łysienia

Zabieg mezoterapii igłowej daje zadowalające efekty nie tylko minimalizując oznaki starzenia, ale również poprawiając kondycję skóry głowy. Z tego powodu, zabieg ten wykorzystywany jest w leczeniu łysienia. Mezoterapia igłowa daje spektakularne efekty w zakresie poprawy kondycji skóry głowy. Dzięki mezoterapii igłowej możliwe jest zahamowanie wypadania włosów, a tym samym skuteczne leczenie łysienia. Składniki preparatu aplikowanego podczas zabiegu zależne są od partii ciała, oraz pożądanego efektu. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od aktualnej kondycji skóry pacjenta, a także problemu, z którym się boryka.

Mezoterapia igłowa skóry głowy ma za zadanie aktywizować wzrost włosów, a także zahamować wypadanie włosów. Co więcej, zabieg wpływa również stymulująco na mieszki włosowe, może więc pomóc przy nadmiernej produkcji łoju, a także łuszczeniu się skóry. Mezoterapię igłową stosuje się w leczeniu łysienia plackowatego, androgenowego oraz telogenowego. Ponadto poleca się ją również osobom zmagającym się z łojotokowym zapaleniem skóry.

Paweł Rujna - ZnanyLekarz.pl
TOP Zabiegi

Częste pytania

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii jest skóra sucha wymagająca głębokiego nawilżenia i odżywienia. Ponadto ze względu na swój wszechstronny charakter mezoterapia jest wykorzystywana m.in. w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy leczeniu łysienia plackowatego. Poleca się ją również Paniom zmagającym się z cellulitem i rozstępami.

Mezoterapia igłowa - jakie są przeciwwskazania?

Mezoterapia igłowa to jeden z bezpieczniejszych zabiegów jakiemu można poddać się w gabinecie medycyny estetycznej. Jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów a ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań minimalne. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu wymienić można kilka przeciwwskazań do których należą m.in. ciąża i okres karmienia piersią, aktywna opryszczka bądź choroba nowotworowa, miejscowe stany zapalne czy też alergia na którykolwiek ze składników zawartych w koktajlu do mezoterapii.

Jak często można wykonywać zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa przynosi bardzo zadowalające efekty jeśli wykonana jest w sesji kilku zabiegów.

Część ciała

Całe ciało

Wskazania

zmarszczki i przebarwienia, odżywienie skóry, rozstępy, cellulit

Cena

250zł - 800zł

Sprawdź cenę

Czas trwania

15 - 45min