Umów wizytę

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez pacjentki zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Po raz pierwszy została ona wykonana przez francuskiego lekarza Michaela Pistora w 1952 roku. W tamtych czasach zabieg miał na celu poprawę słuchu u niedosłyszącego pacjenta. Przez kolejne lata mezoterapia stosowana była w leczeniu migreny jak również łagodzeniu bóli powodowanych przez żylaki kończyn dolnych. 

Prawdziwy przełom w rozwoju mezoterapii nastąpił w latach 70-tych kiedy to lekarze medycyny estetycznej zauważyli doskonałe efekty zabiegu i zaczęli stosować go

w swoich gabinetach. 

Obecnie zastosowanie mezoterapii związane jest w głównej mierze z poprawą kondycji i wyglądu skóry twarzy ale również ciała.

Wskazania do zabiegu:

Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii jest skóra sucha wymagająca głębokiego nawilżenia i odżywienia. Ponadto ze względu na swój wszechstronny charakter mezoterapia jest wykorzystywana m.in. w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy leczeniu łysienia plackowatego. Poleca się ją również Paniom zmagającym się z cellulitem
i rozstępami. 

Przeciwwskazania:

Mezoterapia to jeden z bezpieczniejszych zabiegów jakiemu można poddać się
w gabinecie medycyny estetycznej. Jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów a ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań minimalne. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu wymienić można kilka przeciwwskazań do których należą m.in. ciąża i okres karmienia piersią, aktywna opryszczka bądź choroba nowotworowa, miejscowe stany zapalne czy też alergia na którykolwiek ze składników zawartych
w koktajlu do mezoterapii.

Wygląd i przebieg zabiegu:

Mezoterapia igłowa jak sama nazwa już wskazuje wykonywana jest przy pomocy cieniutkiej igły, dlatego też zabieg może przeprowadzać tylko i wyłącznie lekarz.
W zależności od wskazań dobierany jest odpowiedni preparat skomponowany
z różnego rodzaju składników m.in. kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów oraz mikroelementów. W trakcie śródskórnych iniekcji dokonywanych co 0,5- 1,5 cm dochodzi do wprowadzenia składników aktywnych w głąb skóry.  Nakłucia są praktycznie bezbolesne jednak jeśli pacjent jest wrażliwy i mało odporny na ból, przed zabiegiem może mieć nałożone znieczulenie. Po ostrzykiwaniu celem równomiernego rozprowadzenia składników wykonywany jest delikatny masaż. 

Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest aby pacjent powstrzymał się od opalania

i chodzenia na basen bądź do sauny. 

Jak często można wykonywać zabieg?

Mezoterapia igłowa przynosi bardzo zadowalające efekty jeśli wykonana jest w sesji kilku zabiegów.  

Leczenie możemy podzielić na dwa etapy:
- Faza terapeutyczna składająca się z 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach dwu tygodniowych.
-Faza profilaktyczna mająca za zadanie podtrzymać efekt uzyskany w fazie terapeutycznej. Schemat zabiegowy to 1-2 zabiegów miesięcznie przez okres dwóch miesięcy a następnie jeden zabieg co dwa miesiące.

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 250-550 zł
Wskazania zmarszczki i przebarwienia, odżywienie skóry, rozstępy, cellulit
Czas trwania 15-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil