Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - Discovery Pico

Usuwanie blizn potrądzikowych oraz innych blizn w Klinice Murano przy użyciu nowoczesnego lasera Discovery Pico to skuteczny sposób na pozbycie się problemu znamion po tradziku.

Mówiąc prostym językiem, blizna jest to ślad pozostający na skórze po jej wcześniejszym zranieniu lub uszkodzeniu. Z kolei definicja medyczna blizny podaje, że jest ona zmianą zbudowaną z tkanki łącznej włóknistej powstałej w trakcie procesu gojenia się skóry.

Przez pierwszych 12 miesięcy od powstania bliznę nazywamy świeżą. W jej obrębie przy udziale włókien kolagenowych i elastycznych jak również naczyń krwionośnych zachodzą skomplikowane, dynamiczne procesy regeneracji i przebudowy. Z kosmetycznego punktu widzenia jest to najlepszy czas na zapewnienie znamionu odpowiednich warunków tj. zabezpieczenie jej przed słońcem
i mrozem, ochrona przed ewentualnymi urazami oraz właściwa pielęgnacja. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na wygląd znamiona w późniejszym czasie.

Cechą charakterystyczną każdej blizny jest to, iż wyróżnia się ona na tle zdrowej skóry kolorem, elastycznością, strukturą ale również reakcją na promieniowanie co oznacza, że nie opala się tak samo jak skóra zdrowa.

Prawidłowe określenie jej rodzaju jest kluczowym czynnikiem warunkującym rodzaj i sposób leczenia. W ocenie tej pod uwagę brane są elementy tj.; lokalizacja oraz zarys, jej zabarwienie, wrażliwość oraz konsystencja.

Usuwanie blizn potrądzikowych - charakterystyka zabiegu

Wybór odpowiedniej metody leczenia blizn potrądzikowych zależy m. in. od:

  • oceny klinicznej (rodzaj znamiona i jego lokalizacja)
  • wywiadu z pacjentem (uwarunkowania genetyczne, charakter urazu, dolegliwości)

W ocenie rodzaju znamiona, które jest jednym z kluczowych elementów warunkujących prawidłowy dobór metody leczenia blizn potrądzikowych oraz blizn bierze się pod uwagę lokalizację, masę blizny, konsystencję, zarys, zabarwienie, aktywność oraz wrażliwość.

Biorąc pod uwagę przyczynę powstania, blizny można podzielić na:

  • Blizny potrądzikowe powstałe na skutek nie leczonego trądziku bądź też nieodpowiedniej pielęgnacji skóry trądzikowej i rozdrapywania zmian zapalnych;
  • Blizny pourazowe będące niemiłą pamiątką po oparzeniach, głębokich i rozległych skaleczeniach a w najgorszych przypadkach po ranach powstałych na skutek wypadków;
  • Blizny pooperacyjne wśród których najczęstsze to blizny po cesarskim cięciu, operacjach plastycznych lub operacjach związanych z urazami ortopedycznymi.

Bez względu na rodzaj i charakter blizny nie da się zaprzeczyć, że szpecą one skórę i są bardzo często przyczyną dyskomfortu i obniżonej samooceny u osób je posiadających. Na szczęście rozwój medycyny a w szczególności technologii laserowego usuwania blizn pozwala na skuteczne ich zredukowanie. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji a ryzyko ewentualnych powikłań zminimalizowane.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil