Umów wizytę

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - Discovery Pico

Usuwanie blizn potrądzikowych oraz innych blizn w Klinice Murano przy użyciu nowoczesnego lasera Discovery Pico to skuteczny sposób na pozbycie się problemu znamion po tradziku.

Mówiąc prostym językiem, blizna jest to ślad pozostający na skórze po jej wcześniejszym zranieniu lub uszkodzeniu. Z kolei definicja medyczna blizny podaje, że jest ona zmianą zbudowaną z tkanki łącznej włóknistej powstałej w trakcie procesu gojenia się skóry.

Przez pierwszych 12 miesięcy od powstania bliznę nazywamy świeżą. W jej obrębie przy udziale włókien kolagenowych i elastycznych jak również naczyń krwionośnych zachodzą skomplikowane, dynamiczne procesy regeneracji i przebudowy. Z kosmetycznego punktu widzenia jest to najlepszy czas na zapewnienie znamionu odpowiednich warunków tj. zabezpieczenie jej przed słońcem
i mrozem, ochrona przed ewentualnymi urazami oraz właściwa pielęgnacja. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na wygląd znamiona w późniejszym czasie.

Cechą charakterystyczną każdej blizny jest to, iż wyróżnia się ona na tle zdrowej skóry kolorem, elastycznością, strukturą ale również reakcją na promieniowanie co oznacza, że nie opala się tak samo jak skóra zdrowa.

Prawidłowe określenie jej rodzaju jest kluczowym czynnikiem warunkującym rodzaj i sposób leczenia. W ocenie tej pod uwagę brane są elementy tj.; lokalizacja oraz zarys, jej zabarwienie, wrażliwość oraz konsystencja.

Usuwanie blizn potrądzikowych - charakterystyka zabiegu

Wybór odpowiedniej metody leczenia blizn potrądzikowych zależy m. in. od:

  • oceny klinicznej (rodzaj znamiona i jego lokalizacja)
  • wywiadu z pacjentem (uwarunkowania genetyczne, charakter urazu, dolegliwości)

W ocenie rodzaju znamiona, które jest jednym z kluczowych elementów warunkujących prawidłowy dobór metody leczenia blizn potrądzikowych oraz blizn bierze się pod uwagę lokalizację, masę blizny, konsystencję, zarys, zabarwienie, aktywność oraz wrażliwość.

Biorąc pod uwagę przyczynę powstania, blizny można podzielić na:

  • Blizny potrądzikowe powstałe na skutek nie leczonego trądziku bądź też nieodpowiedniej pielęgnacji skóry trądzikowej i rozdrapywania zmian zapalnych;
  • Blizny pourazowe będące niemiłą pamiątką po oparzeniach, głębokich i rozległych skaleczeniach a w najgorszych przypadkach po ranach powstałych na skutek wypadków;
  • Blizny pooperacyjne wśród których najczęstsze to blizny po cesarskim cięciu, operacjach plastycznych lub operacjach związanych z urazami ortopedycznymi.

Bez względu na rodzaj i charakter blizny nie da się zaprzeczyć, że szpecą one skórę i są bardzo często przyczyną dyskomfortu i obniżonej samooceny u osób je posiadających. Na szczęście rozwój medycyny a w szczególności technologii laserowego usuwania blizn pozwala na skuteczne ich zredukowanie. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji a ryzyko ewentualnych powikłań zminimalizowane.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil