Umów wizytę

Co to są grudki perliste?

Grudkami perlistymi prącia nazywamy fizjologiczne zmiany w obrębie korony żołędzi, które czasem przechodzą również na rowek zażołędny. Z medycznego punktu widzenia nie wymagają leczenia. Większość mężczyzn decyduje się jednak na usunięcie grudek perlistych gdyż stanowią one defekt kosmetyczny i wywołują uczucie dyskomfortu w kontaktach seksualnych.

Czy grudkami perlistymi można się zarazić?

Grudki perliste nie są pochodzenia wirusowego dlatego też nie ma możliwości zarażenia się nimi. Bardzo ważna Grudki perlistejest jednak profilaktyka i prawidłowe odróżnienie grudek perlistych od kłykcin kończystych, gdyż te drugie są zakaźne.

Wskazania do zabiegu

Małe, perlisto- białe grudki układające się okrężnie wokół korony żołędzi.

Przeciwskazania:

Nie występują znaczące przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Jakimi metodami można usuwać grudki perliste?

Najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą usuwania grudek perlistych jest usunięcie ich przy pomocy lasera CO2. Taka też metoda stosowana jest w Klinice Murano.

Wygląd i przebieg zabiegu

Zabieg usunięcia grudek perlistych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny dla pacjenta. Do znieczulenia wykorzystywana jest maść znieczulająca Emla. Lekarz wykonujący zabieg, za pomocą lasera CO2 odparowuje grudki punkt po punkcie. Na miejscu usuniętych zmian powstają maleńkie strupki, które goją się przez około 10 dni.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny zaleca się jednak wstrzemięźliwość seksualną do czasu całkowitego zagojenia strupków a także ostrożność podczas higieny intymnej.

Opinie pacjentów


"Do doktora Rujna dotarłem poprzez ten portal i tylko dlatego postanowiłem napisac o moim problemie "grudkach perlistych". Ci faceci, ktorzy wiedzą, o czym piszę wiedzą rownież, że to przypadłość bardzo uciążliwa i krępująca. Po dwóch zabiegach laserowych (bezbolesnych) pozbyłem się całkowicie problemu, który dręczył mnie od kilku lat. Panie doktorze, bardzo dziękuję za szybką diagnozę, sprawne i bezbolesne wykonanie zabiegów. Pełen profesjonalizm, polecam." - W.M., źródło: znanylekarz.pl


"Lekarz bardzo miły, kompetentny, duże doświadczenie, prawidłowa diagnoza, ordynuje nowoczesne leki. Godny polecenia."krzysztof.tarlowski, źródło: znanylekarz.pl


"Pan Doktor bardzo rzeczowo omówił kwestie diagnostyczne i plan leczenia. Bardzo uprzejme zachowanie podczas wizyty. Polecam." - Grzegorz Wąsik, źródło: znanylekarz.pl

Części ciała korona żołędzi
Przedział cenowy 700-1500 zł
Wskazania grudki perliste
Czas trwania 45-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil