Umów wizytę

Co to są grudki perliste?

Grudkami perlistymi prącia nazywamy fizjologiczne zmiany w obrębie korony żołędzi, które czasem przechodzą również na rowek zażołędny. Z medycznego punktu widzenia nie wymagają leczenia. Większość mężczyzn decyduje się jednak na usunięcie grudek perlistych gdyż stanowią one defekt kosmetyczny i wywołują uczucie dyskomfortu w kontaktach seksualnych.

Czy grudkami perlistymi można się zarazić?

Grudki perliste nie są pochodzenia wirusowego dlatego też nie ma możliwości zarażenia się nimi. Bardzo ważna Grudki perlistejest jednak profilaktyka i prawidłowe odróżnienie grudek perlistych od kłykcin kończystych, gdyż te drugie są zakaźne.

Wskazania do zabiegu

Małe, perlisto- białe grudki układające się okrężnie wokół korony żołędzi.

Przeciwskazania:

Nie występują znaczące przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Jakimi metodami można usuwać grudki perliste?

Najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą usuwania grudek perlistych jest usunięcie ich przy pomocy lasera CO2. Taka też metoda stosowana jest w Klinice Murano.

Wygląd i przebieg zabiegu

Zabieg usunięcia grudek perlistych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny dla pacjenta. Do znieczulenia wykorzystywana jest maść znieczulająca Emla. Lekarz wykonujący zabieg, za pomocą lasera CO2 odparowuje grudki punkt po punkcie. Na miejscu usuniętych zmian powstają maleńkie strupki, które goją się przez około 10 dni.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny zaleca się jednak wstrzemięźliwość seksualną do czasu całkowitego zagojenia strupków a także ostrożność podczas higieny intymnej.

Opinie pacjentów


"Do doktora Rujna dotarłem poprzez ten portal i tylko dlatego postanowiłem napisac o moim problemie "grudkach perlistych". Ci faceci, ktorzy wiedzą, o czym piszę wiedzą rownież, że to przypadłość bardzo uciążliwa i krępująca. Po dwóch zabiegach laserowych (bezbolesnych) pozbyłem się całkowicie problemu, który dręczył mnie od kilku lat. Panie doktorze, bardzo dziękuję za szybką diagnozę, sprawne i bezbolesne wykonanie zabiegów. Pełen profesjonalizm, polecam." - W.M., źródło: znanylekarz.pl


"Lekarz bardzo miły, kompetentny, duże doświadczenie, prawidłowa diagnoza, ordynuje nowoczesne leki. Godny polecenia."krzysztof.tarlowski, źródło: znanylekarz.pl


"Pan Doktor bardzo rzeczowo omówił kwestie diagnostyczne i plan leczenia. Bardzo uprzejme zachowanie podczas wizyty. Polecam." - Grzegorz Wąsik, źródło: znanylekarz.pl

Części ciała korona żołędzi
Przedział cenowy 700-1500 zł
Wskazania grudki perliste
Czas trwania 45-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil