Usuwanie przebarwień - laser Discovery Pico

W Klinice Murano usuwanie przebarwień wykonujemy przy pomocy nowoczesnego lasera Discovery Pico.

Przebarwienia czy też inaczej zmiany pigmentacyjne to małe bądź badziej rozległe plamy posiadające ciemniejszy kolor od otaczającej je skóry.

Przybierają barwę od jasno brązowej czasem nawet aż po czarną. Najczęściej zaobserwować je można na twarzy, dekoldzie, szyi czy też dłoniach a więc w miejscach najbardziej narażonych na promieniowanie słoneczne. Powstają one w wyniku zaburzeń pigmentacji skóry i miejscową nadprodukcją melaniny.

Podstawową przyczyną ich powstawania są promienie słoneczne jednak wymienić możemy także szereg innych czynników tj:

 • niedoczynność nadnerczy,
 • nadczynność tarczycy,
 • terapia hormonalna,
 • menopauza,
 • ciąża,
 • zaburzenia hormonalne,
 • naturalne procesy starzenia.

usuwanie przebarwień

Do najczęściej obserwowanych zmian pigmentacyjnych (przebarwień) należą:

 • piegi- małe, okrągłe, jasnobrązowe plamki powstające głównie na twarzy u osob z jasnym fototypem skóry. Najczęściej występują u osób z zielonymi oczami i rudymi włosami. Ich kolor zmienia się pod wpływem słońca (stają się ciemniejsze). Mają one podłoże genetyczne, są dziedziczone po rodzicach. Z wiekiem mogą samoistnie znikać lub przybierać na ilości,
 • melasma (ostuda)- szczególny rodzaj przebarwień występujący u około 90% kobiet będących w ciąży. Związane są z działaniem żeńskich hormonów- estrogenu i progesteronu, które podczas eksponowania skóry na śłońce stymulują nadprodukcję melaniny,
 • plamy soczewicowate- swoim wyglądem przypominają piegi, różnią się od nich jednak większym rozmiarem, wyraźniejszym odgraniczeniem od skóry nieprzebarwionej oraz miejscem występowania- zaobserwować je można na całym ciele a nie tylko w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Wraz z wiekiem ich ilość może się zwiększać, wtedy mamy do czynienia z plamami soczewicowatymi starczymi,
 • przebarwienia pozapalne- ten rodzaj przebarwień występuje najczęściej w miejscach, gdzie uprzednio występowały zmiany trądzikowe, uczulenia, poparzenia czy też niektóre wysypki skórne np. ospa. Zdarza się, że po różnie długim okresie trwania ustępują samoistnie,

Przebarwienia nie stanowią niebezpieczeństwa dla ich posiadacza, są jednak defektem kosmetycznym i częstą przyczyną niskiej samooceny i braku pewności siebie.

Na szczęście istnieje szereg metod, które w skuteczny sposób pozwalają na ich znaczne rozjaśnienie bądź całkowite pozbycie się. Należy jednak być świadomym faktu, że leczenie przebarwień, czy to farmakologiczne czy laserowe jest procesem długotrwałym, trwającym wiele miesięcy.

Usuwanie przebarwień - umów się na zabieg z naszym specjalistą.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil