Usuwanie tatuażu - laser Discovery Pico

Tatuaż- z reguły robimy go aby ozdobić fragment ciała czy podkreślić swój charakter i osobowość. Często jednak jest on wykonany pod wpływem impulsu i bez zastanowienia, nazywany wówczas „błędem młodości”. Dla bardziej sentymentalnych osób bywa on idealnym sposobem na uwiecznienie ważnej daty bądź imienia największej miłości. Nie zależnie od powodu, dla którego został zrobiony po pewnym czasie może się znudzić, może stać się przeszkodą np. w znalezieniu wymarzonej pracy czy też przestanie pasować do obecnego wizerunku osoby, która z młodzieńczego buntownika zmieniła się w poważnego biznesmena. Wtedy też zaczynamy zadawać sobie pytanie czy istnieje skuteczny sposób usuwania tatuażu? Na szczęście dynamiczny rozwój medycyny i technologii laserowych pozwala raz na zawsze pozbyć się szpecącej ciało „ozdoby”.
Wykorzystując działanie lasera możemy usunąć każdy rodzaj tatuażu, zarówno profesjonalny jak i wykonany techniką amatorską. Ponadto lasery przynoszą doskonałe efekty w usuwaniu tatuażu kosmetycznego, powszechnie nazywanego makijażem permanentnym. W trakcie laserowego usuwania tatuażu lekarz przesuwa głowicę wytwarzającą impulsy świetlne po skórze w konsekwencji czego barwnik tatuażu zostaje rozbity.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • ciemny fototyp skóry,
  • opalenizna,
  • zmiany bakteryjne i wirusowe skóry,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • terapia doustna pochodnymi wit. A (do 3miesięcy od zakończenia terapii),
  • rozrusznik serca.

Usuwanie tatuażu - jak przygotować się do zabiegu?

Skóra nie może być opalona, dlatego też na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać słońca i opalania się w solarium.

Przebieg zabiegu:

Światło lasera pochłaniane jest przez pigment tatuażu, dzięki czemu dochodzi do jego zniaszczenia. Barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząstki, z których część jest wchłaniana i usuwana Usuwanie tatuażuprzez układ immunologiczny naszej skóry, a część zostaje usuwana przez formowanie się strupków. Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg bezpieczny a zarazem bardzo precyzyjny. Nie można powiedzieć, że należy do grupy zabiegów przyjemnych i bezbolesnych, jednak delikatny ból i pieczenie, które odczuwa pacjent w trakcie zabiegu eliminowane są dzięki wykorzystaniu systemu chłodzącego skórę. Po zabiegu na obszar, na którym przeprowadzany był zabieg nakładana jest maść z antybiotykiem oraz zakładany jest opatrunek. Pacjent opuszcza gabinet i może wrócić do swojego normalnego trybu życia. 

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu, obszar z którego usuwany był tatuaż ulega zbieleniu. Jest to zupełnie prawidłowe zjawisko i nie powinno budzić niepokoju pacjenta. Należy to miejsce intensywnie natłuszczać, nawilżać, a także chronić przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrem.
Tworzy się również strupek, którego bezwzględnie nie wolno zdrapywać. Grozić to może infekcją bądź powstaniem bliznowców.
Pacjent, który zdecydował się na usuwanie tatuażu laserem musi liczyć się z faktem, że przez kilka dni po zabiegu nie będzie mógł chodzić na basen, saunę czy też siłownię. Przez cały okres z kolei zabronione jest opalanie się i stosowanie samoopalaczy, gdyż zabieg usuwania tatuażu nie może być wykonany na opalonej skórze, bez różnicy czy będzie to naturalna czy też sztuczna opalenizna.

Jakie mogą być efekty uboczne stosowanej terapii?

Może zdarzyć się, iż po zabiegu na danym obszarze pojawiają się przebarwienia lub odbarwienia, jednak dalsze usuwanie powoduje ich blaknięcie. Może pojawić się również zmiana tekstury skóry. Efekt ten jednak zanika w ciągu kilku dni po zabiegu.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do infekcji bakteryjnej, reakcji alergicznej czy powstawania blizn, bliznowców. Dlatego też tak ważne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Usuwanie tatuażu to zabieg, którego efekty utrzymują się przez całe życie. Barwnik zostaje rozbity i stopniowo wchłaniany przez komórki układu odpornościowego. Z biegiem czasu, wraz z wykonaniem kolejnych zabiegów tatuaż znika. Nie ma możliwości aby samoistnie „się odnowił”. Warto jednak pamiętać, a dotyczy to w największej mierze posiadaczy tatuaży wielokolorowych (czerwone, zielone, niebieskie), że całkowite usunięcie tatuażu może nie być możliwe. Po kilku zabiegach kolor straci intensywność i nasycenie a kontury będą mniej wyraźne natomiast na skórze wciąż mogą być widoczne pozostałości tatuażu.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabieg usuwania tatuażu można wykonywać w odstępach 4-6 tygodniowych. Częstotliwość jak i liczba zabiegów jest jednak zależna od rodzaju tatuażu, jego koloru, wielkości, intensywności oraz głębokości barwnika, a także reakcji skóry na leczenie. Istotny jest również fakt, czy tatuaż został wykonany przez profesjonalistę czy metodą amatorską.

Polecamy

W Klinice Murano usuwanie tatuażu wykonuje się za pomocą lasera Discovery Pico. Jest to laser idealny do usuwania zarówno czarnych jak i kolorowych tatuaży zapewniający jednocześnie możliwie największe bezpieczeństwo pracy i komfort pacjenta.

Niniejsza strona oraz treści na niej umieszczone są własnością Kliniki Murano. Zabronione jest kopiowanie i wykorzystywanie całości lub części danych na niej zawartych, w szczególności tekstów i zdjęć pod rygorem odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 300-1000 zł
Wskazania tatuaże kolorowe i czarne, makijaż permanentny
Czas trwania 15-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil