Umów wizytę

Usuwanie tatuaży Warszawa - laser Discovery Pico

Tatuaż - z reguły robimy go aby ozdobić fragment ciała czy podkreślić swój charakter i osobowość. Często jednak jest on wykonany pod wpływem impulsu i bez zastanowienia, nazywany wówczas „błędem młodości”. Dla bardziej sentymentalnych osób bywa on idealnym sposobem na uwiecznienie ważnej daty bądź imienia największej miłości. Nie zależnie od powodu, dla którego został zrobiony po pewnym czasie może się znudzić, może stać się przeszkodą np. w znalezieniu wymarzonej pracy czy też przestanie pasować do obecnego wizerunku osoby, która z młodzieńczego buntownika zmieniła się w poważnego biznesmena. Wtedy też zaczynamy zadawać sobie pytanie czy istnieje skuteczny sposób usuwania tatuażu? Na szczęście dynamiczny rozwój medycyny i technologii laserowych pozwala raz na zawsze pozbyć się szpecącej ciało „ozdoby”.

Wykorzystując działanie lasera możemy usunąć każdy rodzaj tatuażu, zarówno profesjonalny jak i wykonany techniką amatorską. Ponadto lasery przynoszą doskonałe efekty w usuwaniu tatuażu kosmetycznego, powszechnie nazywanego makijażem permanentnym. W trakcie laserowego usuwania tatuażu lekarz przesuwa głowicę wytwarzającą impulsy świetlne po skórze w konsekwencji czego barwnik tatuażu zostaje rozbity.

    Źródło: Materiały własne Kliniki Murano

Laserowe usuwanie tatuaży - przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • ciemny fototyp skóry,
  • opalenizna,
  • zmiany bakteryjne i wirusowe skóry,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • terapia doustna pochodnymi wit. A (do 3miesięcy od zakończenia terapii),
  • rozrusznik serca.

Usuwanie tatuażu - jak przygotować się do zabiegu?

Skóra nie może być opalona, dlatego też na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać słońca i opalania się w solarium.

Przebieg zabiegu:

Światło lasera pochłaniane jest przez pigment tatuażu, dzięki czemu dochodzi do jego zniaszczenia. Barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząstki, z których część jest wchłaniana i usuwana Usuwanie tatuażuprzez układ immunologiczny naszej skóry, a część zostaje usuwana przez formowanie się strupków. Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg bezpieczny a zarazem bardzo precyzyjny. Nie można powiedzieć, że należy do grupy zabiegów przyjemnych i bezbolesnych, jednak delikatny ból i pieczenie, które odczuwa pacjent w trakcie zabiegu eliminowane są dzięki wykorzystaniu systemu chłodzącego skórę. Po zabiegu na obszar, na którym przeprowadzany był zabieg nakładana jest maść z antybiotykiem oraz zakładany jest opatrunek. Pacjent opuszcza gabinet i może wrócić do swojego normalnego trybu życia. 

Usuwanie tatuaży - zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu, obszar z którego usuwany był tatuaż ulega zbieleniu. Jest to zupełnie prawidłowe zjawisko i nie powinno budzić niepokoju pacjenta. Należy to miejsce intensywnie natłuszczać, nawilżać, a także chronić przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrem.

Tworzy się również strupek, którego bezwzględnie nie wolno zdrapywać. Grozić to może infekcją bądź powstaniem bliznowców.

Pacjent, który zdecydował się na usuwanie tatuażu laserem musi liczyć się z faktem, że przez kilka dni po zabiegu nie będzie mógł chodzić na basen, saunę czy też siłownię. Przez cały okres z kolei zabronione jest opalanie się i stosowanie samoopalaczy, gdyż zabieg usuwania tatuażu nie może być wykonany na opalonej skórze, bez różnicy czy będzie to naturalna czy też sztuczna opalenizna.

Jakie mogą być efekty uboczne stosowanej terapii?

Może zdarzyć się, iż po zabiegu na danym obszarze pojawiają się przebarwienia lub odbarwienia, jednak dalsze usuwanie powoduje ich blaknięcie. Może pojawić się również zmiana tekstury skóry. Efekt ten jednak zanika w ciągu kilku dni po zabiegu.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do infekcji bakteryjnej, reakcji alergicznej czy powstawania blizn, bliznowców. Dlatego też tak ważne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, którego efekty utrzymują się przez całe życie. Barwnik zostaje rozbity i stopniowo wchłaniany przez komórki układu odpornościowego. Z biegiem czasu, wraz z wykonaniem kolejnych zabiegów tatuaż znika. Nie ma możliwości aby samoistnie „się odnowił”. Warto jednak pamiętać, a dotyczy to w największej mierze posiadaczy tatuaży wielokolorowych (czerwone, zielone, niebieskie), że całkowite usunięcie tatuażu może nie być możliwe. Po kilku zabiegach kolor straci intensywność i nasycenie a kontury będą mniej wyraźne natomiast na skórze wciąż mogą być widoczne pozostałości tatuażu.

Jak często można wykonywać zabieg usuwania tatuażu?

Zabieg usuwania tatuażu można wykonywać w odstępach 4-6 tygodniowych. Częstotliwość jak i liczba zabiegów jest jednak zależna od rodzaju tatuażu, jego koloru, wielkości, intensywności oraz głębokości barwnika, a także reakcji skóry na leczenie. Istotny jest również fakt, czy tatuaż został wykonany przez profesjonalistę czy metodą amatorską.

Polecamy

W Klinice Murano usuwanie tatuażu wykonuje się za pomocą lasera Discovery Pico. Jest to laser idealny do usuwania zarówno czarnych jak i kolorowych tatuaży zapewniający jednocześnie możliwie największe bezpieczeństwo pracy i komfort pacjenta.

Niniejsza strona oraz treści na niej umieszczone są własnością Kliniki Murano. Zabronione jest kopiowanie i wykorzystywanie całości lub części danych na niej zawartych, w szczególności tekstów i zdjęć pod rygorem odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

 

Opinie pacjentów


"Lekarz konkretny, rzeczowy. Ewidentnie specjalista w swej dziedzinie. Chodziłam jakiś czas temu na sesje laserowe usuwania tatuażu do Pana doktora, tatuaż pięknie zszedł, nie ma blizn. Ostatnia wizyta była konsultacją dermatologiczną. Przepisane leki na moje schorzenie trafione w 10, zaczęły działać już pierwszego dnia." - Kasia, źródło: znanylekarz.pl


"Doktor Paweł Rujna to specjalista doskonale znający się na swojej pracy. Nie tylko wykonuje nowoczesne zabiegi z zakresu dermatologii klinicznej i medycyny estetycznej ale udziela porad i dostosowuje terapię i leczenie do aktualnych potrzeb pacjentów. Lekarz z prawdziwego zdarzenia. Cenie sobie jego wiedzę, doświadczenie, fachowość i profesjonalne podejście do pacjenta Szczerze polecam." - Sylwia, źródło: znanylekarz.pl


"Pan doktor bardzo życzliwy profesjonalnie określił wszystkie za i przeciw przeprowadzenia zabiegu.Określił jakie mogą być zagrożenia nie naciskał, decyzję pozostawił mnie.Przedstawił inne metody.Jestem bardzo zadowolona z wizyty.Jeżeli ja lub ktoś z moich znajomych będzie potrzebował konsultacji dermatologicznej będę polecała tą klinikę i lekarza." - Kingam, źródło: znanylekarz.pl

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 300-1000 zł
Wskazania tatuaże kolorowe i czarne, makijaż permanentny
Czas trwania 15-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil