Usuwanie zmian skórnych

Brodawki, włókniaki, kurzajki to tylko niektóre ze znamion (zmian) wiążące się z nieestetycznym wyglądem skóry. Można wymienić ich bardzo dużo, jednak ich pochodzenie i wygląd znacznie różnią się od siebie. Większość zmian ma postać łagodną, ale niektóre mogą wskazywać na zaburzenia chorobowe bądź przekształcić się w zmiany złośliwe. Aby temu zapobiec należy systematycznie je kontrolować. Oceniając wygląd takiej zmiany należy wziąć pod uwagę nieregularny kształt, asymetrię, nierówne brzegi oraz rozkład barwnika, a także to czy występuje ból i swędzenie. Zmiany łagodne usunąć można przy pomocy lasera CO2. Gdy jednak lekarz ma podejrzenie co do charakteru schorzenia najbezpieczniej jest je usunąć chirurgicznie. 

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Wskazania do stosowania lasera:

 • znamiona barwnikowe
 • znamiona naskórkowe, brodawki łojotokowe
 • kłykciny kończyste, brodawki płciowe
 • brodawki wirusowe: dłoniowe, podeszwowe, płaskie
 • modzele, nagniotki, odciski
 • ziarniniaki naczyniowe
 • gruczolaki łojowe, potowe, prosaki, kaszaki
 • włókniaki
 • kępki żółte
 • rogowacenie słoneczne
 • grudki perliste                 

Parametry:

Długość fali: 10 600 nm

Średnica plamki zabiegowej:

Częstotliwość pracy:

Czas trwania impulsu - 1 ms do 100 ms

Gęstość energii - 25 - 4000 pts/cm2

Zalety:

 • prezyzyjne usuwanie zmian skórnych
 • brak uszkodzenia otaczających tkanek
 • zabieg prosty, krótki, zazwyczaj jednorazowy, nie wymaga zakładania szwów
 • krótki, bezbolesny okres gojenia
 • minimalne ryzyko powstania blizny
 • brak możliwości zakażenia wirusem HIV, gdyż jest to metoda bezkontaktowa i bezkrwawa
 • wysoka skuteczność terapeutyczna
 • wysoka akceptacja wizyty przez pacjenta

Laser CO2 emituje falę elektromagnetyczną o długości 10600 nm, która jest niewidzialna dla oka i jest absorbowana przez wodę, która stanowi główny składnik tkanek miękkich, w tym skóry. Po kontakcie wiązki lasera CO2 ze skórą dochodzi do jego pochłonięcia przez powierzchowne warstwy tej tkanki.

W efekcie działania promieniowania lasera CO2 dochodzi do wzrostu temperatury tkanki.
W zależności od wysokości temperatury tkanki możemy uzyskać następujący efekt:

 • odparowania (waporyzacja)
 • zwęglenia (karbonizacja)
 • martwicy zakrzepowej (koagulacja)

W laserowej chirurgii estetycznej efekt, jaki chcemy uzyskać za pomocą lasera CO2 to -odparowanie z minimalnym zwęgleniem bez martwicy. Oznacza to, że celem jest doprowadzenie tkanki do temperatury 100 o C. Ten efekt możemy osiągnąć jedynie dzięki laserom CO2 najnowszej generacji, tak zwanych krótko - impulsowych. Jedynie zastosowanie krótkich impulsów lasera umożliwia tzw. relaksację termiczną tkanki, co znacznie zmniejsza obszar uszkodzenia termicznego zdrowych warstw skóry.

Najnowocześniejsze lasery CO2 wyposażone są w superpuls i ultrapuls i uzyskują szczytowe gęstości energii wielokrotnie wyższe, niż lasery starej generacji, a czas ich oddziaływania na tkankę jest na tyle krótki, że nie dochodzi do uszkodzeń termicznych.

Laser CO2 jest znakomitym narzędziem chirurgicznym stosowanym z bardzo wysoką skutecznością i bezpieczeństwem w niezwykle szerokim spektrum schorzeń skórnych.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil