Umów wizytę

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia, będąca nowatorskim zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, uznawana jest za jeden z największych przełomów w dziedzinie medycyny estetycznej od czasu pojawienia się botoksu. Terapia ta ma przed sobą ogromny potencjał w leczeniu różnorakich chorób, a stosowana jest już od 1932 roku.

Wskazania do zabiegu

Karboksyterapia jest metodą bardzo mało inwazyjną i bezpieczną – stosowana jest zarówno w medycynie estetycznej, jak i w celach leczniczych. Główne wskazania do zabiegu to:

  • redukcja cellulitu;
  • zminimalizowanie widoczności rozstępów;
  • redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach i kolanach;
  • usunięcie obrzęków i cieni pod oczami;
  • przywrócenie jędrności wiotkiej skórze;
  • blizny;
  • zaburzenia krążenia.

Przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań wykonania zabiegu należą ciąża i okres karmienia piersią, a także ciężka niewydolność nerek, płuc i serca. Istnieje bardzo mało przeciwwskazań do zastosowania terapii, gdyż dwutlenek węgla jest obojętny dla ludzkiego organizmu.

Wygląd i przebieg zabiegu

Karboksyterapia polega na równomiernym rozprzestrzenianiu się dwutlenku węgla pod skórą w miejscu wprowadzenia poprzez mikronakłucia. Osoba przeprowadzająca zabieg ściśle kontroluje ilość medycznego gazu wprowadzanego do skóry. Podczas samego zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort związany z rozprzestrzenianiem się gazu, jednak ustępuje on bardzo szybko – po około 5 minutach. Obszar skóry poddany mikronakłuciom i wprowadzeniu CO2 może stać się lekko wypukły i zaczerwieniony, a u osób z cerą naczyniową mogą wystąpić zasinienia.  

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Karboksyterapia to kolejny zabieg z grupy “zabiegów lunchowych”. Nie wyłącza on pacjenta z codziennej aktywności, po zakończeniu swobodnie można wrócić do pracy czy też innych zajęć. Zaleca się jednak aby przez pierwsze 4 godziny po zabiegu nie rozcierać leczonego obszaru i nie zanużać w wodzie.

Po jakim czasie możemy spodziewać się efektów? 

Zabieg jest wysoce skuteczny pod warunkiem, że wykonywany jest w seriach. Ilość zabiegów zależna jest od obszaru i stanu początkowego skóry i tak np. w celu zredukowania cieni pod oczami zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów, redukcja tkanki tłuszczowej- ok. 12 zabiegów, redukcja zmarszczek- ok. 6 zabiegów, redukcja cellulitu- ok. 8 zabiegów. Rekomenduje się wykonywanie jednego zabiegu w tygodniu.

Polecamy

W Klinice Murano dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy oryginalnego, medycznego urządzenia do karboksyterapii C.D.T. Evolution.

Polecane zabiegi:

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 200-400 zł
Wskazania zmarszczki, rozstępy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęki
Czas trwania 15-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil