Powiększanie ust

W ostatnich latach zabieg powiększania ust zyskał ogromną popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to stosunkowo szybki  i prosty zabieg, dzięki któremu można cieszyć się pięknymi, pełnymi ustami od razu po wygojeniu się ewentualnych ran. Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem, pojawiają się coraz to nowsze preparaty do wypełniania ust, a także techniki, które pozwalają przeszkolonym specjalistom dobrać odpowiedni kształt oraz wielkość, aby powiększone usta wyglądały jak najbardziej naturalnie, a klienci byli zadowoleni. W Klinice Murano w Warszawie lekarz medycyny estetycznej po wstępnej konsultacji dobierze odpowiedni preparat oraz metodę powiększania ust, aby pacjenci mogli pozbyć się kompleksu i czuli się pewni siebie

Czytaj więcej

Nadpotliwość - dłoni, pach, stóp

Proces pocenia się jest dla ludzkiego organizmu odruchem naturalnym, pozwalającym utrzymać odpowiednią temperaturę ciała oraz ułatwiającym wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. W poceniu się podczas upałów czy w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego nie ma nic niepokojącego, jest to zjawisko fizjologiczne,  dzięki któremu nie dochodzi do przegrzania się organizmu. Problem zaczyna pojawiać się wtedy, gdy pocimy się nieoczekiwanie, niezależnie od pory roku oraz przy braku większej aktywności. Zjawisko takie nazywane jest nadpotliwością i jest bardzo krępującą przypadłością dla osób na nią cierpiących ale również dla otoczenia chociażby z powodu brzydkiego zapachu. Problem dotyczy w głównej mierze nadpotliwości stóp, nadpotliwości pach oraz nadpotliwości dłoni.

Czytaj więcej

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest to przewlekła choroba  zapalna, w wyniku której następuje uszkodzenie mieszków włosowych i dochodzi do rozległego, obszarowego wypadania włosów.  Z czasem na głowie pojawia się coraz więcej ognisk bez włosów, które kształtem przypominają plamy o średnicy od 5 do 10 centymetrów. Tego typu zmiany mogą powstawać nie tylko na owłosionej skórze głowy, lecz także w innej okolicy owłosionej np. na brwiach czy brodzie.

Czytaj więcej

Cellulit na udach

Cellulit to  nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej,  któremu towarzyszą obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. Pojawia się najczęściej po okresie dojrzewania nasilając się w  okresie ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych. Efektem tego jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry  bioder, ud, pośladków czy ramion. Na skórze tych partii ciała mogą pojawiać się guzki i zgrubienia, powodując czasem ból.

Czytaj więcej

Włókniak

Włókniak – informacje

Włókniak jest łagodnym nowotworem skóry, który wywodzi się z tkanki łącznej. Włókniaki dzielą się na włókniaki twarde i miękkie.

Czytaj więcej

Opuchlizna twarzy

Opuchlizna na twarzy jest niepokojącym objawem nieprawidłowości organizmu. Niezależnie od tego, czy opuchlizna twarzy pojawia się regularnie czy są to pojedyncze incydenty, należy zdiagnozować problem, ustalić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie, ponieważ może to być pierwszy objaw chorób ogólnoustrojowych. Obrzęki oraz opuchlizna mogą lokalizować się w różnych częściach twarzy, w zależności od przyczyny powstawania problemu.

Czytaj więcej

Dermabrazja

Dermabrazja jest to jeden z zabiegów kosmetycznych, który polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej przy pomocy specjalnego urządzenia. Celem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz spłycenie blizn.

Czytaj więcej

Zmarszczki

Zmarszczki – informacje

Czytaj więcej

Sucha skóra

Sucha skóra – objawy

Skóra stanowi barierę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a wewnętrznym. Chroni organizm przed infekcjami oraz uczestniczy w procesach homeostazy. W przypadku nieprawidłowej struktury skóry, wzrasta ryzyko przedostania się niepożądanych drobnoustrojów w głąb skóry oraz gojenie ran jest dużo cięższe w przebiegu leczenia. Sucha skóra stanowi problem wielu osób, w szczególności kobiet. Objawia się nieprzyjemnym napięciem, zaczerwienieniem, a często również łuszczenie się skóry. Zwykle skóra sucha jest cienka, z widocznymi naczynkami krwionośnymi. Wpływa to niestety na szybsze pojawianie się zmarszczek, a zatem szybsze starzenie. Skóra sucha rzadko jest problemem wrodzonym, zwykle pojawia się z wiekiem i obejmuje nie tylko obszar twarzy, ale również całego ciała. Wraz z wiekiem obniża się zdolność skóry do produkcji lipidów.

Czytaj więcej

Plamy wątrobowe

Plamy wątrobowe – informacje

Plamy wątrobowe, inaczej nazywane plamami pigmentacyjnymi lub starczymi, zazwyczaj pojawiają się po 40. roku życia, a także u osób, które często się opalają. W grupie ryzyka są również osoby o jasnej, wrażliwej na słońce karnacji, a także kobiety w ciąży. Nazwa plam nie jest związana z chorobami wątroby, a jedynie z barwą, podobną do koloru wątroby. Nie są groźne dla zdrowia, jednak nie należy ich bagatelizować, ponieważ ich występowanie może zwiastować pierwsze objawy nowotworu skóry, które wyglądem przypominają początkowe stadium np. czerniaka. Plamy wątrobowe są nieco ciemniejsze i większe od piegów, ich kształt może być nieregularny, a w niektórych obszarach plamki mogą być pozbawione pigmentu. Plamy starcze zlokalizowane są na dłoniach, twarzy, dekolcie, ramionach oraz w miejscach wystawianych na ekspozycję słoneczną.

Czytaj więcej

Bruzdy nosowo- wargowe

Bruzdy nosowo- wargowe to nic innego jak pionowe linie na twarzy, przebiegające od kącików ust aż do skrzydełek nosa. Na skórze twarzy pojawiają się jako pierwsze, zaczynają być widoczne już po 25 roku życia. Są wyjątkowo nie lubianym rodzajem zmarszczek gdyż umiejscowione są w centralnej części twarzy a wraz z wiekiem pogłębiają się i ciężko je zatuszować chociażby fluidem czy pudrem.

Czytaj więcej

Łuszczyca krostkowa

Łuszczyca krostkowa jest rzadką odmianą łuszczycy pospolitej, jednak bardzo ciężką w przebiegu oraz leczeniu. W niektórych przypadkach nieleczenie łuszczycy krostkowej może doprowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań, a nawet śmierci. Prawdopodobieństwo występowania tej choroby jest częstsze u kobiet niż u mężczyzn.

Czytaj więcej

Zaskórniki zamknięte

Zaskórniki są zmianami powstającymi na skutek nadmiernego wydzielania sebum oraz niewłaściwego złuszczania się naskórka. Dotyczą najczęściej osób, które mają cerę tłustą lub mieszaną. Występowanie ich jest skutkiem zatykania się porów skórnych przez wydzielający się łój.

Czytaj więcej

Przebarwienia na twarzy

Przebarwieia na twarzy - informacje

Przebarwienia na twarzy to nierównomierne zmiany skórne, powstające najczęściej w wyniku zaburzeń czynnościowych komórek, które są odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny. Rozróżnia się kilka rodzajów przebarwień. Typowe przebarwienia, które powstają pod wpływem promieniowania słoneczecznego to piegi, czyli liczne, gładkie, niergularne plamki o jasno lub ciemnobrązowej pigmentacji, które zazwyczaj zlokalizowane są na twarzy i w okolicach wystawianych na działanie promieniowania UV. Piegi zwykle powstają przed 2. rokiem życia i z wiekiem ich liczba przybywa. Są one uwarunkowane genetycznie.

Czytaj więcej

Łuszczyca głowy

Łuszczyca głowy to nawrotowa, przewlekła choroba skóry o charakterze zapalno-proliferacyjnym. Jest jedną z genetycznie uwarunkowanych chorób dotykających ok. 2% populacji. Charakteryzuje się wystąpieniem grudek i łuskowatych blaszek.

Czytaj więcej

Kurze łapki

Kurze łapki powstające wokół oczu to nic innego jak pierwsze zmarszczki będące oznaką starzenia się skóry. Zauważyć je można już po 25 roku życia, na początku są bardzo delikatne, widoczne tylko przy uśmiechu jednak z wiekiem stają się głębsze i coraz bardziej zauważalne.

Czytaj więcej

Brodawka łojotokowa

Brodawki łojotokowe to łagodne zmiany skórne , pojawiające się w dowolnym miejscu na ciele, choć zazwyczaj lokalizują się na tułowiu kończynach górnych, twarzy (brodawka na powiece, brodawka łojotokowa na policzku) oraz owłosionej skórze głowy (brodawka łojotokowa na skórze głowy). Zmiany te mają charakter rogowaciejącej narośli.

Czytaj więcej

Blizny po trądziku

Blizny po trądziku – przyczyny

Blizny potrądzikowe są to trwałe zmiany powstałe w wyniku utraty tkanki. Najczęściej pojawiają się w przypadku niewłaściwej pielęgnacji lub złego leczenia trądziku.

Czytaj więcej

Łysienie androgenowe

Łysienie oznacza w skrócie – wypadanie ponad 100 włosów dziennie. To coraz częściej obserwowana dolegliwość kliniczna, z jaką borykają się mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Może to być stan o charakterze okresowym, długoterminowym (ustępuje po usunięciu przyczyny wypadania) lub trwałym doprowadzającym do nieodwracalnej utraty włosów na ograniczonej powierzchni ciała, a nawet obejmującym całą skórę głowy.

Czytaj więcej

Bliznowiec

Bliznowiec jest to tak zwany keloid, czyli nadmiernie rozrośnięta tkanka łączna włóknista, która zwykle powstaje w miejscu uprzedniego uszkodzenia skóry. Zwykle bliznowiec nie powoduje żadnych dolegliwości, jednak pacjent może odczuwać dyskomfort estetyczny.  Bliznowiec należy odróżnić od blizny przerostowej   Najczęściej spotykane są u osób w wieku 10-30 lat, gdyż właśnie w tym okresie procesy wzrostu i syntezy kolagenu są najbardziej nasilone.  

Czytaj więcej

Hirsutyzm

Hirsutyzm jest to schorzenie polegające na występowaniu nadmiernego owłosienia w okolicach androgenozależnych u płci żeńskiej. Do tych okolic  należą: obszar nad górną wargą, podbródek, kark, klatka piersiowa, okolica lędźwiowa, brzuch, jak również uda czy stopy.

Czytaj więcej

Cenie pod oczami

Cienie pod oczami mogą stanowić przejściowy problem, pojawiają się kiedy np. jesteśmy zmęczeni lub mamy za sobą nieprzespaną noc bądź mogą być przypadłością, która jest genetyczna i towarzyszy nam od zawsze. Bez względu na to jaki jest powód ich powstania stanowią one defekt kosmetyczny i powodują dyskomfort u osoby je posiadającej. Cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na starszą, przemęczoną, mogą również sygnalizować objawy choroby.

Czytaj więcej

Szczelina odbytu

Szczelina odbytu objawia się jako podłużne, bardzo bolesne pęknięcie/rozerwanie błony śluzowej wyściełającej kanał odbytu. Można rozróżnić dwa rodzaje schorzenia:

Czytaj więcej

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste - przyczyny

Czytaj więcej

Pękające paznokcie

Pękające paznokcie - Paznokcie zbudowane są z wielu struktur. Paznokcie u rąk i stóp głównie składają się z keratyny, a pozostałe składniki to woda, wapń oraz lipidy. Płytka paznokcia przybiera różny kolor w zależności od unaczynienia skóry pod nią. Są one niezwykle unerwioną częścią ciała. Z macierzy paznokcia wyrasta zrogowaciała płytka paznokciowa, która posiada trzy warstwy: grzbietową - zbudowana jest z bardzo przylegle rozłożonych zrogowaciałych komórek, pośrednią – zrogowaciałe komórki są w niej luźno rozmieszczone oraz z najbardziej wewnętrznej warstwy – nabłonka.

Czytaj więcej

Bruksizm

Bruksizm określany jest jako stereotypowa, nadmierna aktywność mięśni żwaczy polegająca na zgrzytaniu zębami i ich zaciskaniu. Nawykowe, niekontrolowane zaciskanie i zgrzytanie zębami odbywa się zarówno w czasie zwarcia nawykowego, jak i w czasie artykulacji. Ma ono zazwyczaj miejsce w czasie nocnego odpoczynku, ale objawybruksizmu mogą występować również w ciągu dnia. Bruksizm jest problemem powszechnym, ponieważ cierpi na niego od 10% - 15% populacji i znacząco upośledza codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej

Brodawki

Choroby wirusowe tj. brodawki zwykłe, brodawki stóp, brodawki płaskie, brodawki narządów płciowych (kłykciny) to jedne z najczęściej spotykanych zmian skórnych w praktyce klinicznej. Wywoływane są one przez wirusy brodawczaka ludzkiego HPV (human papillomavirus). Obecnie scharakteryzowano ponad 120 typów wirusów HPV wywołujących różne powinowactwo do skóry i błon śluzowych. Ogólnie rodzinę wirusów brodawczaka ludzkiego podzielić można na grupy o niskim potencjale onkogennym tj.: HPV 6, 11 jak i o wysokim potencjale onkogeny tj. HPV 16, 18 i 31,33.

Czytaj więcej

Bielactwo

Bielactwo (vitiligo) to przewlekła choroba depigmentująca skórę o podłożu autoimmunologicznym. Patogeneza jest niezwykle złożona i nie do końca poznana. Bielactwo dotyczy około 1% populacji, a częstość zachorowań u obu płci jest zbliżona. Choroba ta zwykle rozpoczyna się między 10. a 30. rokiem życia.

Czytaj więcej

Kaszak

W medycznym mianownictwie kaszak znany jest pod nazwą cysty naskórkowej. Jest to dość powszechna przypadłość, dlatego też wiele osób pragnie dowiedzieć się, co to jest kaszak. Warto podkreślić, że kaszak nie ma charakteru nowotworowego.

Czytaj więcej

Tłuszczak

Tłuszczaki to dość powszechny problem, z jakim pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarza dermatologa. Szczególnie problematyczny pod względem estetycznym jest tłuszczak na szyi oraz tłuszczak na brzuchu. Niepokój może wzbudzić tłuszczak w piersiach.

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) to powszechna, przewlekła choroba charakteryzująca się zmianami rumieniowo-złuszczającymi umiejscowionymi przede wszystkim na owłosionej skórze głowy, twarzy oraz klatce piersiowej. Uważa się, że zapalenie łojotokowe skóry dotyczy nawet 3% populacji.

Czytaj więcej

Liszaj

Liszaj to określenie opisujące zróżnicowaną klinicznie grupę schorzeń dermatologicznych. Są to dermatozy przewlekłe o nie do końca jasnej etiologii. Do tej grupy może zaliczyć liszaja płaskiego, twardzinowego oraz liszaja rumieniowatego.

Czytaj więcej

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg mający na celu złuszczenie powierzchownej warstwy naskórka. Mikrodermabrazję można nazwać peelingiem mechanicznym, dzięki któremu martwe komórki naskórka ulegają usunięciu.

Czytaj więcej

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg usunięcia niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera. Na czym ten zabieg polega? Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia komórek reprodukcyjnych oraz zniszczenia cebulki włosa, co pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Czytaj więcej

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci (onychomikoza) jest powszechnie spotykaną chorobą w gabinecie lekarza dermatologa. Wywołują ją w większości dermatofity z rodzaju Trichophyton. Szacuje się, że problem ten może dotyczyć nawet 10% populacji.

Czytaj więcej

Łuszczyca

Łuszczyca to przewlekła choroba dermatologiczna, która cechuje się zwiększoną proliferacją naskórka. W etiologii choroby mają swój udział czynniki genetyczne, immunologiczne, jak i zapalne. Tło genetyczne choroby potwierdza między innymi fakt, iż obecność łuszczycy u obojga rodziców wiąże się z 70% ryzykiem wystąpienia tego schorzenia u dziecka.

Czytaj więcej

Bostonka

Choroba bostońska, w medycznym mianownictwie znana jest pod nazwą choroby dłoni, stóp i jamy ustnej. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co to jest bostonka? Bostonka jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez enterowirusy (najczęściej są to wirusy Coxsackie oraz enterowirus 71).

Schorzenie wywoływane przez wirus bostoński dotyka najczęściej dzieci poniżej 10 roku życia, jednak choroba może występować również u dzieci starszych i osób dorosłych.


Okres wylęgania choroby, czyli czas od zakażenia do pojawienia się pierwszych objawów wynosi średnio od 3 do 5 dni. Do zakażenia może dojść drogą kropelkową (kaszel, kichanie) oraz przez kontakt z wydalinami (np. z kałem chorego, w którym obecne są wirusy).

Czytaj więcej

Rumień zakaźny

Rumień zakaźny (łac. erythema infectiosum) jest chorobą wysypkową charakterystyczną dla wieku dziecięcego. Przyczyną choroby jest zakażenie parwowirusem B19. Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą kropelkową (kaszel, kichanie), ale możliwe jest także przeniesienie zakażenia na płód drogą łożyska oraz zakażenie drogą krwiopochodną (na przykład przez przetoczenie krwi).

Czytaj więcej
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil